۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸

هشدار دولت آلمان درباره خودروهای خودکار تسلا

ایتنا - تصادف مرگبار یکی از خودروهای خودران تسلا که به دلیل بی‌توجهی راننده رخ داد، موجب شد تحقیقاتی در مورد ایمنی خودروهای تسلا آغاز شود.
هشدار دولت آلمان درباره خودروهای خودکار تسلا


مقامات آلمانی با ارسال نامه‌هایی برای مالکان خودروهای تسلا به آن‌ها توصیه کرده‌اند برای فعال کردن حالت رانندگی خودکار نهایت دقت و مراقبت را داشته باشند.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از انگجت، البته این قابلیت باعث هدایت کاملا خودکار خودرو نمی‌شود و صرفا ابزاری کمکی برای ارتقا دقت راننده محسوب می‌شود. اما تصادف مرگبار یک خودروی تسلا که این قابلیت بر روی آن فعال شده بود، موجب شد تحقیقاتی در مورد ایمنی خودروهای تسلا آغاز شود.

وزیر حمل‌ونقل آلمان هم هفته گذشته ضمن مصاحبه‌ای گفت: حالت رانندگی خودکار در مدل اس خودروی تسلا ممکن است در شرایط تشدید ترافیک خطرات و مشکلاتی ایجاد کند. حال این کشور به صراحت از رانندگان این خودرو خواسته تا در زمان فعال کردن حالت یاد شده نهایت دقت را به خرج دهند. زیرا قابلیت یاد شده تا بدان حد پیشرفته نیست که امکان حرکت بدون مشکل و خودکار اتومبیل را در جاده فراهم کند.

تا به حال چندین مورد تصادف خودروهای تسلا به علت بی‌توجهی رانندگان پس از فعال کردن قابلیت رانندگی خودکار اتفاق افتاده که در اکثر موارد ناشی از حواس‌پرتی راننده بعد از فعال کردن حالت رانندگی خودکار بوده است.
کد مطلب: 45962
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام