d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - تداوم ارسال خبرهای جعلی در فیس‌بوک بعد از اخراج ویراستاران اخبار این شرکت
۰
plusresetminus
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶

تداوم ارسال خبرهای جعلی در فیس‌بوک بعد از اخراج ویراستاران اخبار این شرکت

ایتنا - علی‌رغم اخراج ویراستار خبرهای فیس‌بوک، این شبکه اجتماعی هنوز هم گاهی خبرهای جعلی منتشر می‌کند.
تداوم ارسال خبرهای جعلی در فیس‌بوک بعد از اخراج ویراستاران اخبار این شرکت


شش هفته بعد از تغییر نحوه مدیریت بخش اخبار فیس‌بوک هنوز انتشار اخبار جعلی در آن ادامه دارد. چندی قبل تبدیل شدن خبر دروغین اخراج یک مجری فاکس‌نیوز به یک خبر مهم در فیس‌بوک جنجال گسترده‌ای ایجاد کرد.


به گزارش ایتنا از فارس، مگین کلی مجری فاکس‌نیوز، بعد از انتشار گسترده خبر اخراجش در شبکه اجتماعی فیس‌بوک آن را تکذیب کرد. بعد از این ماجرا فیس‌بوک تلاش کرده کنترل دقیق‌تری بر نحوه تبدیل اخبار مختلف به خبرهای مشهور و پربازدید اعمال کند.

اما بررسی اخبار پربازدید فیس‌بوک که به روندهای خبری آن مبدل شده‌اند در بازه زمانی ۳۱ آگوست تا ۲۲ سپتامبر، نشان‌دهنده انتشار پنج خبر کاملا جعلی و سه خبر غیردقیق بوده است. منبع برخی از این اخبار وبلاگ‌های شخصی یا حتی برنامه آی‌تیونز اپل بوده‌ند که به هیچ عنوان معتبر تلقی نمی‌شود.

یکی از ویراستاران اخبار فیس‌بوک که از این شبکه اجتماعی کنار گذاشته شده است می‌گوید از شنیدن این خبر تعجب نمی‌کند، زیرا ضروری است انسان‌ها خبرهای فیس‌بوک را بررسی کنند و نباید به ربات‌ها و برنامه‌های رایانه‌ای بدین منظور به طور کامل اعتماد کرد.

همچنین باید توجه داشت که ویراستاران تنها در ساعت‌های کاری و متداول بررسی خبرهای فیس‌بوک را انجام می‌دهند و لذا در غیر این ساعات احتمال تبدیل خبرهای قلابی به روند خبری در فیس‌بوک وجود دارد.

کارشناسان هشدار می‌دهند که در هفته‌های منتهی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این نقص می‌تواند مورد سواستفاده هکرها و مخالفان و موافقان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار بگیرد و به جریان سازی له یا علیه نامزدهای دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه کمک کند.
کد مطلب: 45938
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام