۰
plusresetminus
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
وزیر ارتباطات خبر داد:

مشارکت کمرنگ کلانشهری‌ها در سرشماری اینترنتی

رتبه دوم مشارکت برای ایران
ایتنا- واعظی: برخلاف انتظار ما ساکنان شهرهای بزرگ مشارکت کمتری در این طرح داشته‌اند.
مشارکت کمرنگ کلانشهری‌ها در سرشماری اینترنتی


وزیر ارتباطات از مشارکت کمرنگ ساکنان کلان‌شهرها در طرح سرشماری اینترنتی یاد کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ درصد سرشماری به شکل اینترنتی انجام شده که بر این مبنا رتبه دوم دنیا را به دست آورده‌ایم.


به گزارش ایتنا از ایسنا، محمود واعظی صبح امروز در بازدید از مرکز آمار ایران به ارائه توضیحاتی درباره‌ سرشماری اینترنتی پرداخت.

وی در صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که تاکنون در میان کشورهای دنیا، کشور ژاپن با میانگین شرکت ۳۵ درصدی مردم رتبه اول در این زمینه را به دست آورده است همچنین برخی کشورهای اروپایی نیز مشارکتی در حد ۲۰ درصد را تجربه کرده‌اند، اما اکنون ایران با پیشی‌گرفتن از مشارکت ۲۰ درصدی دومین رتبه در این زمینه را به خود اختصاص داده است.

وزیر ارتباطات با تاکید بر این‌که در صورت مشارکت گسترده‌تر مردم و پشت‌ سرگذاشتن رکورد ۳۵ درصدی ژاپن این امکان وجود دارد که نام کشور خود را به عنوان یک کشور توسعه یافته مطرح کنیم، گفت: طی روزهای اول سرشماری استقبال مردم از شیوه اینترنتی کمتر بود، اما با گذشت زمان این استقبال افزایش یافت.

واعظی همچنین عنوان کرد: البته برخلاف انتظار ما ساکنان شهرهای بزرگ مشارکت کمتری در این طرح داشته‌اند و استان‌های تهران، مشهد، اصفهان، کرج، اهواز، قم و اراک نسبت به سایر استان‌ها و شهرها رتبه‌های پایین‌تری را به خود اختصاص دادند.

وی در ادامه با تاکید بر این‌که از نظر فنی و پهنای باند هیچ مشکلی برای سرشماری اینترنتی وجود ندارد، به راحتی این شیوه اشاره کرد و گفت: حتی از نظر پهنای‌باند این شرایط وجود دارد که در لحظه چندین برابر تعداد فعلی نیز به ثبت‌نام بپردازند.

وزیر ارتباطات همچنین یادآور شد: در دو هفته اول سرشماری اینترنتی انتظارات ارتباطات از مشارکت مردم برآورده نشده، اما به مرور اعتماد مردم جلب شده است.

واعظی با بیان این‌که با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات اجرای سرشماری اینترنتی اولین طرح جدی ملی به‌شمار می‌رود که بر این بستر انجام شده، اظهار کرد: براین اساس از درگاه‌های خارجی آسیبی به این بستر وارد نشده و شرایطی برای جلوگیری از این اقدامات فراهم نشد.
کد مطلب: 45925
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر