۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱

جزئیات جدید از ابزار جاسوسی ایمیل‌های یاهو

ایتنا - برنامه اسکن ایمیل‌های یاهو از طریق ماژولی انجام می‌شده که به هسته اصلی سیستم‌عامل لینوکس متصل بوده است.
جزئیات جدید از ابزار جاسوسی ایمیل‌های یاهو


پس از آن‌که مشخص شد برنامه اسکن ایمیل‌های یاهو فراتر از یک نرم‌افزار فیلترکننده محتوا بوده و در عمل بدافزاری جاسوسی محسوب می‌شود، جزئیات بیشتری در این باره به دست آمده است.


به گزارش ایتنا از فارس، کارمندان سابق یاهو می‌گویند این برنامه اسکن از طریق ماژولی انجام می‌شده که به هسته اصلی سیستم‌عامل لینوکس متصل بوده است.

در حالی که هنوز مشخص نیست چرا یاهو از چنین روشی برای سرقت اطلاعات کاربران ایمیل‌های خود و ارسال آن‌ها برای آژانس امنیت ملی آمریکا استفاده می‌کرده، تلاش‌ها برای کسب جزییات بیشتر در این زمینه شدت گرفته است.

سناتور ران وایدن از دولت آمریکا خواسته است تا دستور مبتنی بر قانون فیسا به منظور انجام این فعالیت‌های کنترلی و جاسوسی را افشا کند.

این سناتور در بیانیه‌ای تصریح کرده که بر طبق قانون آزادی یا Freedom Act تمامی نهادهای اجرایی باید در مورد دستورات دادگاه‌های مختلف در زمینه جمع‌آوری اطلاعات کاربران خارجی اطلاع‌رسانی کنند و در این زمینه استثنایی وجود ندارد.

وی اظهار امیدواری کرده از این طریق دلیل منطقی توسط دولت آمریکا برای اسکن کردن فله‌ای ایمیل‌های کاربران یاهو ارائه شود. در این میان عملکرد وزارت دادگستری آمریکا نیز مورد پرسش قرار گرفته و مشخص نیست این وزارت‌خانه تا چه حد بر مبنای موازین قانونی عمل کرده است.

افشای اقدام یاهو در جاسوسی از میلیاردها کاربر خدمات پست الکترونیکش و همین طور هک شدن حداقل نیم میلیارد حساب کاربری این شرکت باعث رسوایی بی‌سابقه‌ای برای این شرکت فناوری شده و وریزون خریداری بالقوه یاهو به فکر تجدیدنظر در این زمینه یا پرداخت ۳.۹ میلیارد دلار به جای ۴.۹ میلیارد دلار رقم پیشنهادی برای خرید آن انداخته است.
کد مطلب: 45880
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای