۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۷
اتحادیه اروپا خطاب به گوگل:

خرابکاری‌های ضدرقابتی دیگر بس است!

ایتنا – اتحادیه اروپا از گوگل خواسته است تا از پرداخت پول یا تخفیف به سازندگان گوشی‌های همراه در ازای نصب Google Search خودداری کند و در غیر این‌صورت، با جرایم مالی روبه‌رو خواهد شد.
خرابکاری‌های ضدرقابتی دیگر بس است!


بنابر اسناد منتشر شده، ممکن است گوگل با جریمه سنگینی روبرو شود؛ چون فعالیت‌های ضدرقابتی آن همچنان پابرجا هستند.

قانونگذاران اتحادیه اروپا که در خصوص مبارزه با انحصارطلبی فعالیت می‌کنند، درنظر دارند از گوگل بخواهند تا از پرداخت پول به سازندگان گوشی‌های هوشمند برای نصب انحصاری Google Search روی وسایل خود جلوگیری کند. آنها همچنین هشدار داده‌اند که گوگل در صورت ادامه چنین اعمالی، با جریمه سنگینی مواجه خواهد شد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از techspot، اسناد این نهاد قانونی وابسته به اتحادیه اروپا که شامل بیش از ۱۵۰ صفحه است، در هفته گذشته برای گرفتن نظر و بازخورد، به شاکیان ارسال شد.

گفته می‌شود گوگل نیز در ماه آوریل یک کپی از این اسناد را دریافت کرد و کمیسیون اروپا مطابق با این اسناد، گوگل را متهم به استفاده از سیستم عامل سیار و فراگیر اندروید کرده بود و مدعی بود که این شرکت سعی دارد بدین ترتیب رقبا را از میدان به در کند.

اتحادیه اروپا در اسناد خود اعلام کرده بود که قرار است به غول فناوری امریکایی اعلام شود از پرداخت پول یا تخفیف به سازندگان گوشی‌های همراه (در ازای نصب Google Search) خودداری کند.


گفتنی است در صورتی که نصب برنامه‌های پولی گوگل توسط سازندگان گوشی‌های هوشمند، موجب ایجاد محدودیت در استفاده از سیستم‌های عامل جایگزین بر مبنای اندروید شود، قانونگذاران خواهان جلوگیری از گوگل در مجبور ساختن این شرکت‌های سازنده خواهند شد.

در این اسناد آمده است که گوگل نمی‌تواند شرکت‌های سازنده را به خاطر تن ندادن به شرایط آن، تنبیه یا تهدید کند.
 
کد مطلب: 45779
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است