۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰

اتحاد بزرگان قوم فناوری برای ایجاد انقلاب در هوش مصنوعی

ایتنا - همکاری آی.بی.ام، گوگل، آمازون، مایکروسافت و فیس‌بوک غوغایی در زمینه هوش مصنوعی به‌پا خواهد کرد.
اتحاد بزرگان قوم فناوری برای ایجاد انقلاب در هوش مصنوعی


۵ کمپانی بزرگ فناورانه ضمن بستن اتحاد با یکدیگر قصد دارند پروژه‌های خود درزمینهٔ هوش مصنوعی را یک کاسه کرده تا ضمن ایجاد انقلابی جدید در این حوزه، به‌سوی یکپارچگی محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پیش بروند.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، نیویورک‌تایمز در گزارشی از اتحاد میان گوگل، فیس‌بوک، مایکروسافت، آی.بی.ام و آمازون یادکرد که در سپتامبر انجام شد و امروز ضمن رسمی کردن این اتحاد از اهداف خیرخواهانه به نفع مردم و جامعه کاربران سخن گفتند.

اتحاد جدید یادآور شدند که هدفشان نابودی صنعت رباتیک نیست و از تحقیقات درزمینهٔ AI در کنار اخلاقیات و حقوق خصوصی افراد نیز حمایت می‌کنند.

قرار است یک پروژه مشترک توسط ۵ کمپانی مذکور آغاز شود تا یک پلتفرم واحد در بخش هوش مصنوعی ایجاد شود تا سازندگان محصولات را ترغیب به استفاده از یک پلتفرم واحد کنند.

آی.بی.ام با پروژه واتسون، گوگل با پروژه DeepMind و AlphaGo، آمازون با الکسا و اسپیکرهای اکو، مایکروسافت با کورتانا و فیس‌بوک با News Feed توانسته‌اند هرکدام به‌طور جداگانه پروژه‌های هوش مصنوعی خود را جلو ببرند و در آینده نزدیک ممکن است شاهد ایجاد یک پلتفرم واحد از سوی این ۵ کمپانی باشیم.
کد مطلب: 45771
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام