۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲

پایگاه داده‌های عظیم گوگل برای یادگیری ماشینی

ایتنا- به‌تازگی گوگل اقدام به ساخت یک پایگاه داده‌های بصری بسیار بزرگ کرده است که هدف از انجام این کار، کمک به سیستم‌های یادگیری ماشینی بوده است.
پایگاه داده‌های عظیم گوگل برای یادگیری ماشینی


به‌تازگی گوگل اقدام به ساخت یک پایگاه داده‌های بصری بسیار بزرگ کرده است که هدف از انجام این کار، کمک به سیستم‌های یادگیری ماشینی بوده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، یادگیری ماشینی تقریبا در تمام ابعاد زندگی انسان قابل‌استفاده خواهد بود و به همین دلیل نیز شرکت‌هایی مانند گوگل در حال تلاش برای بهبود آن هستند.

به‌تازگی گوگل در اقدامی جهت بهبود ساختارهای یادگیری ماشینی اقدام به طراحی یک پایگاه داده‌های ویژه کرده است که در نوع خود بسیار متفاوت و منحصربه‌فرد به‌حساب می‌آید.

 

این پایگاه داده‌ها در حقیقت یک دیتابیس بصری است که در آن میلیون‌ها تصویر و ویدیوی مختلف برای آموزش دادن مفاهیم متعدد به سیستم‌های ماشینی تعبیه‌شده‌اند.

منبع این تصاویر، موتور جستجوی گوگل و سیستم اشتراک ویدیوی یوتیوب بوده است و تصاویر به‌دست‌آمده دارای تگ‌های ویژه‌ای هستند که می‌توانند مفهوم موجود در محتوای عکس را شرح دهند.

به‌این‌ترتیب سیستم‌های یادگیری ماشینی خواهند توانست تا با فیلتر کردن این تگ‌ها به سراغ یادگیری مفاهیم خاص رفته و بعدهای مختلف موضوع مدنظر خود را فرابگیرند.
 
کد مطلب: 45748
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
یادم هست یک زمانی در بخش درباره ما گوگل نوشته بود ماموریت گوگل جمع کردن دانش بشری کره زمین است. به نظرم موفق تا به حال بوده در أین مسیر
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است