۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۶

پایان روند صعودی سریع ویندوز ۱۰

ایتنا- آمار و ارقام حاکی از آن هستند که با پایان یافتن زمان تعیین‌شده برای به‌روزرسانی رایگان به ویندوز 10، آمار مهاجرت به این سیستم عامل نیز به افتی چشمگیر روبرو شده است.
پایان روند صعودی سریع ویندوز ۱۰


آمار و ارقام حاکی از آن هستند که با پایان یافتن زمان تعیین‌شده برای به‌روزرسانی رایگان به ویندوز ۱۰، آمار مهاجرت به این سیستم عامل نیز به افتی چشمگیر روبرو شده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی ghacks، مایکروسافت چندی پیش به‌صورت رسمی امکان به‌روزرسانی رایگان به ویندوز ۱۰ را پایان‌یافته اعلام کرد و حال به نظر می‌رسد که این امر اثرات خود بر روی میزان استفاده از این سیستم عامل را به‌جای گذاشته است.

آمار به‌دست‌آمده از مهاجرت به ویندوز ۱۰ در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ تنها ۰.۴ درصد پیشرفت را نشان می‌دهد که این رقم در مقایسه با دوران پیش از محدودیت به‌روزرسانی رایگان عملا بسیار ناچیز به‌حساب می‌آید.

 

جالب است که در ماه گذشته میزان مهاجرت به ویندوز ۸.۱ نسخه ۶۴ بیت از ویندوز ۱۰ پیشی گرفته است و همین امر به‌خودی‌خود نشان‌دهنده تغییر رویکرد کاربران است.

شایان‌ذکر است که تعداد کلی کاربران ویندوز در ماه سپتامبر با کاهشی ۰.۳۳ درصدی روبرو بوده است که در این میان بیشترین میزان کاهش متعلق به ویندوز xp ۳۲ بیت و نسخه اولیه ویندوز ۱۰ بوده است.

شایان‌ذکر است که آمار و ارقام تحلیلی ارائه‌شده توسط مرکز بازی‌های آنلاین استیم نیز این افت را تائید می‌کند.
 
کد مطلب: 45746
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام