۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲

۴۰۰ میلیون کاربر ویندوز ۱۰ در دنیا

ایتنا - به اعتقاد مایکروسافت تا سال 2018 یک میلیارد دستگاه از ویندوز 10 استفاده خواهند کرد.
۴۰۰ میلیون کاربر  ویندوز ۱۰ در دنیا


مایکروسافت اعلام کرد که در حال حاضر ۴۰۰ میلیون دستگاه از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند.


به گزارش ایتنا از همشهری‌آنلاین، پیش از این گزارش؛ آمار مایکروسافت از دستگاه‌های فعال با ویندوز ۱۰، مربوط به سه ماه بعد از عرضه‌ی نرم‌افزار آن بود که از ۳۵۰ میلیون دستگاه و حدودا در اوایل تابستان امسال خبر می‌داد.

مایکروسافت در حالی‌ که نرخ تطبیق‌پذیری کاربران با ویندوز ۱۰ را ۱۱۵ درصد سریع‌تر از ویندوز ۷ اعلام کرده، ادعا می‌کند تا سال ۲۰۱۸ انتظار دارد ۱ میلیارد دستگاه در سراسر دنیا از ویندوز ۱۰ استفاده کنند.

قبل از این‌که فرصت پیشنهاد رایگان ارتقای ویندوز ۱۰ در تیرماه به پایان برسد، هر ماه نزدیک به ۳۰ میلیون دستگاه در سراسر دنیا به کاربران ویندوز ۱۰ اضافه می‌شدند اما در طول سه ماه گذشته این رقم افزایش کاربران به ۱۶.۶ میلیون دستگاه در ماه رسید که همان‌طور که اشاره کردیم به‌خاطر پایان یافتن مهلت ارتقای رایگان بود.

با این اوصاف معلوم نیست که روند رشد تا پایان سال ۲۰۱۶ و البته بعدتر از آن چطور خواهد بود اما مایکروسافت همچنان روی رسیدن به ۱ میلیارد دستگاه با ویندوز ۱۰ تاکید دارد.

به نظر می‌رسد رسیدن به چنین هدفی کمی بیشتر از آن‌چه مایکروسافت انتظارش را دارد، طول بکشد و پیش‌بینی کارشناسان در وضعیت موجود، سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ است؛ مگر این‌که در این مدت مایکروسافت برنامه‌ی ویژه‌ای برای فروش دستگاه‌هایی داشته باشد که ویندوز ۱۰ را اجرا می‌کنند.

البته مایکروسافت قبلا هم برای افزایش کاربران ویندوز ۱۰ تا حد زیادی روی گوشی‌های ویندوزفونی حساب کرده بود اما آمارها نشان داد سهم این سیستم‌عامل از بازار فروش گوشی‌های هوشمند تنها یک درصد است.
کد مطلب: 45725
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام