۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۳

سیلزفورس در پی مانع‌تراشی در پیوند مایکروسافت و لینکدین

ایتنا - شرکت سیلزفورس با «ضدرقابتی» نامیدن تصاحب شبکه اجتماعی حرفه‌ای لینکدین توسط مایکروسافت، از مراجع قانونی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا خواسته است تا از انجام این معامله جلوگیری کنند.
سیلزفورس در پی مانع‌تراشی در پیوند مایکروسافت و لینکدین


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از techradar، بورک نورتون (معاون حقوقی سیلزفورس) می‌گوید معامله مایکروسافت و لینکدین با قیمت ۲۶.۲ میلیارد دلار، موجب بروز مسائل مهم مربوط به انحصار و حریم خصوصی داده‌ها می‌گردد.

وی می‌گوید: «پیشنهاد مایکروسافت برای تصاحب لینکدین، آینده نوآوری و رقابت را تهدید می‌کند. در واقع مایکروسافت با به چنگ آوردن مجموعه داده‌های منحصربفرد لینکدین که مربوط به بیش از ۴۵۰ میلیون افراد حرفه‌ای در بیش از ۲۰۰ کشور جهان است، قادر خواهد بود دسترسی رقبا به این اطلاعات را محدود کند و بدین‌ترتیب مزیت رقابتی نامنصفانه‌ای به‌دست آورد.»

براد اسمیت (مدیر و معاون حقوقی مایکروسافت) نیز در بیانیه‌ای گفته است که این معامله در ایالات متحده، کانادا و برزیل نهایی خواهد شد. او اظهار می‌دارد: «ما متعهد به تلاش برای کاهش قیمت در بازار مدیریت ارتباط با مشتریان CRM هستیم؛ بازاری که در آن سیلزفورس بازیگر عمده است و امروز هرقدر که بخواهد از مشتریان پول دریافت می‌کند.»

گفتنی است ارزش سهام سیلزفورس در روز گذشته ۰/۵ درصد افزایش داشت، در حالی‌که سهام هر دو شرکت مایکروسافت و لینکدین، بدون تغییر معامله شد.

سیلزفورس این اظهارات را در حالی عنوان می‌کند که همایش سالیانه توسعه‌دهندگان آن با نام Dreamforce هفته آینده برگزار خواهد شد و در این میان، شایعات حکایت از آن دارند که این شرکت یکی از خریداران احتمالی توییتر خواهد بود.


مایکروسافت در ماه ژوئن اعلام کرد که قصد تصاحب لینکدین را دارد و بدین‌ترتیب مجموعه خدمات غول نرم‌افزاری، با پایگاه داده کاربران حرفه‌ای ترکیب خواهد شد. گفته می‌شود این بزرگ‌ترین تصاحب مایکروسافت خواهد بود و انتظار می‌رود که تا پایان سال جاری میلادی نهایی شود.
 
کد مطلب: 45676
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر