d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - به‌اشتراک گذاری آنی داده‌ها در خودروهای آلمانی برای یافتن جای پارک
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴

به‌اشتراک گذاری آنی داده‌ها در خودروهای آلمانی برای یافتن جای پارک

ایتنا - سه غول دنیای اتومبیل درحال همکاری برای فناوری به‌اشتراک‌گذاشتن آنی داده‌هایشان هستند.
به‌اشتراک گذاری آنی داده‌ها در خودروهای آلمانی برای یافتن جای پارک


خودروسازان آلمانی در تلاش برای افزایش هوشمندی خودروهای ساخت خود به دنبال تولید اتومبیل‌هایی هستند که با تبادل آنی اطلاعات با یک‌دیگر یافتن جای پارک را برای سرنشینان ساده کنند.


به گزارش ایتنا از فارس، دست یافتن به چنین توانمندی از اتلاف وقت و هزینه فراوان برای گشت‌زنی در خیابان‌ها و یافتن محلی برای توقف خودرو که در شهرهای بزرگ یک معضل اساسی محسوب می‌شود خواهد کاست.

شرکت‌های آئودی، بی.ام.دبلیو و بنز در حال همکاری یا یکدیگر برای تولید خودروهایی هستند که مجهز به حسگرها و دوربین‌هایی به همین منظور هستند. اتومبیل‌های یادشده اطلاعات مربوط به جای پارک‌های خالی، شرایط ترافیکی، موانع جاده‌ای و غیره را به طور لحظه‌به‌لحظه دریافت و در اختیار یکدیگر می‌گذارند تا سرنشینان از محل‌های موجود برای پارک خودرو، شرایط بد آب‌و‌هوایی در مسیر پیش رو، ترافیک‌های سنگین و غیره مطلع شوند.

قرار است دسترسی به این خدمات در نیمه اول سال ۲۰۱۷ ممکن شود و البته ارائه این خدمات در آینده به خودروهای آلمانی و حتی صنعت خودرو محدود نمی‌شود.

مدافعان حریم شخصی مطابق معمول در این زمینه نگرانی‌هایی دارند ولی شرکت‌های خودروسازی می‌گویند این داده‌ها به طور ناشناس ردوبدل می‌شود تا سوءاستفاده از آنها ممکن نشود. البته دغدغه‌های امنیتی از هک شدن این داده‌ها هنوز به طور جدی وجود دارد.
کد مطلب: 45640
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام