d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - طراحی ۱۶۵۰ برنامه موبایلی برای پیام رسان آیفون
۰
plusresetminus
دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۹

طراحی ۱۶۵۰ برنامه موبایلی برای پیام رسان آیفون

ایتنا - از مجموع ۱۶۵۰ برنامه iMessage تعداد ۱۲۵۱ مورد از آن‌ها استیکر یا برچسب‌‌اند، و ۴۰۲ مورد هم بازی و برنامه‌های سرگرم‌کننده دیگر هستند.
طراحی ۱۶۵۰ برنامه موبایلی برای پیام رسان آیفون


طراحی یک بازار آنلاین اختصاصی برای برنامه iMessage اپل با استقبال کاربران و برنامه نویسان مواجه شده و تا به حال بیش از ۱۶۵۰ برنامه موبایلی برای آن طراحی شده است.


به گزارش ایتنا از فارس، در حالی که تنها ده روز از عرضه iOS 10 می‌گذرد، کمتر کسی تصور می‌کرد که ایده ایجاد بازار آنلاین اختصاصی برای یک برنامه گپ موبایلی جذاب و موفق باشد. اما حالا انبوه برنامه ها تنها برای این بازار از راه رسیده است.

از مجموع ۱۶۵۰ برنامه iMessage تعداد ۱۲۵۱ مورد از آن‌ها استیکر یا برچسب‌هایی هستند که در قالب بسته‌های تصویری برای استفاده در حین گفت‌وگو میان کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. بسته‌های برچسب یا استیکر یاد شده در قالب‌های گوناگونی همچون انیمیشن و ساده هستند و با استفاده از چهره شخصیت‌های مشهور کارتونی یا واقعی ساخته شده‌اند.

استفاده از استیکرها در دیگر نرم‌افزارهای پیام‌رسان موبایلی مانند وایبر، تلگرام، پیام‌رسان فیس‌بوک و غیره هم متداول است.

البته ۴۰۲ مورد از ۱۶۵۰ برنامه مذکور هم استیکر یا برچسب نیستند و بیشتر آنها بازی و برنامه‌های سرگرم‌کننده دیگر هستند. مجموع برنامه‌های سرگرم‌کننده ۹۱ مورد و ۳۹ مورد هم بازی‌های ویدئویی بوده‌اند.

۳۱ برنامه این فروشگاه هم کاربردی، ۲۶ مورد مربوط به ارتقای بهره‌وری و ۲۵ مورد هم در مورد ارتقای استفاده از شبکه‌های اجتماعی هستند. تعداد اندکی برنامه هم مربوط به کتابخوانی، موسیقی و امور پزشکی هستند. از برنامه‌های یاد شده ۹۴۴ مورد پولی و ۳۰۷ مورد هم رایگان هستند. قیمت ۸۶ درصد از برنامه‌های پولی ۰.۹۹ دلار است و بقیه ۱.۹۹ دلار یا ۲.۹۹ دلار قیمت دارند.

به عنوان مقایسه بد نیست بدانیم که فروشگاه اصلی آیفون در زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۰۸ در مدت زمانی مشابه تنها ۵۰۰ برنامه موبایلی داشت. اما iMessage طی مدت مشابه بیش از سه برابر این رقم برنامه ابداع کرده است.
کد مطلب: 45620
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام