۰
plusresetminus
دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۶

علت افزایش خطای فیلترینگ هوشمند اینستاگرام در روزهای اخیر

15 دقیقه از انتشار تا مسدود شدن تصویر مستهجن
ایتنا - افزایش خطای فیلترینگ هوشمند به ویژه در روزهای اخیر، باعث شده برخی از تصاویر صفحات رسمی مسئولان کشوری نیز مستهجن تشخیص داده شوند.
علت افزایش خطای فیلترینگ هوشمند اینستاگرام در روزهای اخیر


در حالی که در روزهای اخیر فیلتر شدن اشتباه بسیاری از تصاویر اینستاگرام، شائبه افزایش خطای فیلترینگ هوشمند را تقویت کرده بود، یک منبع آگاه این اختلال را ناشی از تست مدل جدیدی از فیلترینگ هوشمند از روز دوشنبه اعلام کرد.


یک منبع آگاه، علت تغییرات اخیر فیلترینگ هوشمند اینستاگرام را تشریح کرد.

به گزارش ایتنا از فارس، اخیراً تغییراتی در فیلترینگ هوشمند اینستاگرام ایجاد شده است که این تغییرات شائبه افزایش خطای فیلترینگ هوشمند به ویژه در روزهای اخیر را تقویت می‌کند. در نتیجه این تغییرات تعداد عکس‌های بدون اشکالی که فیلتر شده‌اند و قابل رؤیت نیستند افزایش یافته است. این موضوع به ویژه در مستهجن تشخیص داده شدن و باز نشدن برخی تصاویر صفحات رسمی مسئولان کشوری پررنگ است.

این منبع آگاه از تست یک اسکریپت (مدل) جدید برای افزایش دقت فیلترینگ هوشمند در اینستاگرام خبر داد و گفت:‌ آزمایش این اسکریپت خطاهایی داشته که منجر به این تغییرات شده است.

به گفته وی، این آزمایش از روز دوشنبه آغاز شد و تا جمعه صبح ادامه داشت.

این منبع آگاه درباره اینکه چرا پیش از اجرای مدل جدید برای آزمون و خطا،‌ آزمایش برای بخش کمتری از شبکه اجرا نمی‌شود، گفت:‌ اجرای آزمایشی برای بخشی از شبکه (تعدادی از سرویس‌دهندگان اینترنتی) گاهی اجرا می‌شود اما این الگو همواره به این منوال نیست در نتیجه این امر گاهی تصاویری برای مشترکان یک شرکت باز می‌شود اما برای مشترکان شرکت دیگر نیز مستهجن تشخیص داده شده و فیلتر می‌شود.

وی تأکید کرد: در نتیجه تمامی این اقدامات به گفته مسئولان دولتی، فیلترینگ هوشمند تا کنون ۹۹ درصد در شبکه اینستاگرام موفق عمل کرده است.

این منبع آگاه یادآور شد: در هر ثانیه ۱۱۰ هزار عکس اینستاگرام در دروازه ورودی اینترنت کشور منتشر می‌شود که از این تعداد حدود ۶۰ هزار عکس پردازش می‌شوند و باز هم این تعداد عکس آمار بالایی است.

وی گفت: طبیعی است که هر چه سرعت عمل در فیلترینگ هوشمند افزایش یابد، درصد خطا نیز بیشتر می‌شود که اکنون از زمان انتشار تا فیلتر شدن یک تصویر مستهجن در شبکه اینستاگرام ۱۵ دقیقه بیشتر زمان نمی‌‌برد.

به گفته وی، طبق قانون جرایم رایانه‌ای تعریف محتوای مستهجن با محتوای مبتذل متفاوت است و فیلترینگ محتوای مستهجن را مد نظر قرار می‌دهد.
کد مطلب: 45599
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام