۰
plusresetminus
يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶

کفش‌های هوشمندی که بندشان خودکار بسته می‌شود

ایتنا - اگر از بستن بند کفش‌های خود بیزار هستید، کفش‌های هوشمند جدید نایک را امتحان کنید.
کفش‌های هوشمندی که بندشان خودکار بسته می‌شود


شرکت نایک سرانجام فروش کفش‌های کتانی هوشمند خود را آغاز کرد، بند این کفش‌ها به طور خودکار و بر مبنای وضعیت پاهای کاربر بسته و شل و سفت می‌شوند و در این زمینه انسان‌ها دخالتی ندارند.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از ورج، کفش یادشده که HyperAdapt 1.0 نام دارد از ۲۸ نوامبر در دسترس علاقمندان خواهد بود. در مرحله اول توزیع این کفش محدود به چند فروشگاه در آمریکا خواهد بود. قیمت عرضه این کفش هم اعلام نشده است، با این حال پیش‌بینی می شود قیمت کفش یادشده بالا باشد.

هر یک از این کفش‌ها دارای یک سیستم بند کشی داخلی است که بر مبنای حسگرهای نصب شده در کف کفش عمل می‌کند. در صورتی که فرد پای خود را در داخل کفش قرار دهد، بندهای آن بر مبنای الگوریتم خاص محاسبه فشار بسته و سفت می‌شوند و تنظیم این بندها هم در طول روز به طور خودکار و بر مبنای شرایط گوناگون محیطی رخ می‌دهد.


در صورتی که باتری کفش کم باشد یا کفش بیش از حد به پای افراد فشار آورد، چراغ‌های ال.ای.دی آن روشن می‌شود. شارژ باتری این کفش سه ساعت به طول می‌انجامد و با هر بار شارژ می‌توان دو هفته از این کفش استفاده کرد.

شارژ مغناطیسی این کفش مشابه شارژری است که اپل برای ساعت ساخت خود طراحی کرده است. نمونه آزمایشی و اولیه این کفش‌ها اولین بار در اکتبر گذشته عرضه شده بود.
کد مطلب: 45556
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است