۰
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱

پیام‌رسان گوگل امن نیست

چت‌های شما هم خوانده هم ذخیره می‌شوند
ایتنا - پیام‌رسان تازه‌کار گوگل، نیامده ثابت کرده است که آینده موفقی در بازار پیام‌رسان‌ها نخواهد داشت.
پیام‌رسان گوگل امن نیست


گوگل دو ماه قبل، از عرصه دو نرم افزار موبایلی الو و دوو برای گپ متنی و گفتگوی ویدئویی خبر داد. اما حالا معلوم شد که این برنامه‌ها حریم شخصی کاربران را به خطر می‌اندازند.


به گزارش ایتنا از فارس، این برنامه‌ها هم با اندروید و هم با آی.او.اس سازگاری دارند و در حالی که الو برای بارگذاری عرصه شده، دوو چند هفته دیگر در دسترس قرار می‌گیرد.

اما قبل از اینکه الو را با هیجان و علاقه نصب کنید باید بدانید که الو در زمینه حفاظت از حریم شخصی شما نمره قبولی نمی‌گیرد.

یکی از امکانات اصلی الو ابزاری موسوم به دستیار گوگل یا Google Assistant است که با هوش مصنوعی خود می‌تواند امکانات زیادی را در زمان کم در اختیارتان قرار دهد. این ابزار برای ارادئه خدمات خود گپ‌های شما با دوستانتان را می‌خواند و بر این اساس به کاربران پاسخ‌ها و پیشنهاداتی می‌دهد.

خوانده شدن چت‌های کاربران توسط این ابزار هوش مصنوعی ثابت می‌کند که گپ‌های کاربران در الو رمزگذاری نمی‌شود و جاسوسی از کاربران این خدمات ممکن است.

نکته نگران‌کننده دیگر ذخیره‌سازی تاریخچه گپ کاربران گوگل الو برای مدت زمانی اعلام نشده است و لذا گوگل این اطلاعات را به سرعت از روی سرورهای خود پاک نمی‌کند. البته کاربران می‌توانند این گپ‌ها را به طور دستی پاک کنند.

احتمالا گوگل در توجیه این رفتار خود مدعی است با بررسی سوابق گپ‌های کاربران بهتر می‌تواند پاسخ‌های خودکار و دیگر امکانات مبتنی بر هوش مصنوعی را به آنان ارائه کند، اما کاربرانی که به حریم شخصی خود اهمیت می‌دهند بهتر است به جای الو از پیام رسان‌های موبایلی بومی استفاده کنند.

گفتنی است ادوارد اسنودن هم در توییتی گفته که به دلیل ناامن بودن از Allo استفاده نکنید.
کد مطلب: 45535
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم