۰
plusresetminus
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۴
به‌زودی:

تصاحب عرضه‌کننده خدمات امنیت ابر توسط اوراکل

ایتنا - با این تصاحب، سازوکار امنیتی دسترسی به ابر که شرکت Palerra مبدع آن بوده، موجب گسترش خدمات هویت ابری اوراکل خواهد شد.
تصاحب عرضه‌کننده خدمات امنیت ابر توسط اوراکل


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از techradar، اوراکل توافق کرده است که شرکت نوپای پالرا (فراهم‌کننده نرم‌افزار ایمن‌سازی خدمات ابری) را تصاحب کند و این بخشی از راهبرد اوراکل مبنی بر عرضه خدمات جامع و فراگیر در خصوص هویت و امنیت در فضای ابری است.

گفتنی است شرکت پالرا محصولی عرضه می‌کند که یک سازوکار امنیتی دسترسی به ابر است و Loric نام دارد. لوریک ترکیبی است از قابلیت دید موارد استفاده از ابر، امنیت داده‌ها، تحلیلات رفتار کاربری و پیکربندی امنیتی، و نیز ارائه پاسخ‌های خودکار در موارد اضطراری.

لری الیسون (مدیرعامل و مدیر ارشد فناوری اوراکل) می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم که این تصاحب، بخش مهمی به مجموعه امنیت ابری ما خواهد افزود.» او می‌افزاید: «مهم‌ترین کار ما در اوراکل، فراهم‌ساختن امنیت است. ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و وقتی که یک تأمین‌کننده را پیدا می‌کنیم که کار چشمگیری انجام می‌دهد، آن را می‌خریم.»

گفته می‌شود مفاد مالی این تصاحب پیشنهادی هنوز مشخص نیست و هر دو شرکت تا زمان نهایی شدن قرارداد، به‌طور مستقل به کار خود ادامه خواهند داد. بنابر اظهارات شرکت تازه‌کار پالرا، پس از انجام این معامله، رهبری و گروه کاری آن، به اوراکل خواهند پیوست.

گفتنی است پالرا در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان یک شرکت سهامی خاص بنیان‌گذاری شد و از حمایت شرکت‌های بزرگی همچون Norwest Venture Partners، Wing Venture Capital و August Capital برخوردار است.


روهیت گوپتا (مدیرعامل و یکی از مؤسسان پالرا) در یک پست وبلاگی گفته است: «همزمان با گسترش روزافزون فناوری‌های مبتنی بر ابر در سطح سازمانی، امنیت فضای ابری تبدیل به یکی از دغدغه‌ها و اولویت‌های تجاری شده است.»

اوراکل انتظار دارد سرویس هویت ابر خود (IDaaS) را با سرویس پالرا (CASB) ترکیب نماید. بنابر گفته پیتر بارکر (معاون ارشد مدیریت هویت و محصولات امنیتی در اوراکل) در نامه‌ای خطاب به مشتریان و شرکای پالرا، «بدین‌ترتیب، برای کاربران، برنامه‌ها و APIها، داده‌ها و همچنین زیرساخت در فضای ابری، یک سازوکار ایمن‌سازی جامع و فراگیر فراهم خواهد شد.»
 
کد مطلب: 45518
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است