۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵

حفظ امنیت کودکان با نظارت بر روی اپلیکیشن‌های آنها

ایتنا - تلفن‌‌های هوشمند و تبلت‌‌ها عمدتا برای کودکان به عنوان کنسول‌‌های بازی به کار برده می‌‌شوند.
حفظ امنیت کودکان با نظارت بر روی اپلیکیشن‌های آنها


تلفن‌‌های هوشمند و تبلت‌‌ها عمدتا برای کودکان به عنوان کنسول‌‌های بازی به کار برده می‌‌شوند. در حالی که صد‌‌ها هزار بازی برای انتخاب وجود دارد، اما همه آن‌‌ها برای کودکان مناسب نیستند. برخی از آن‌‌ها شامل صحنه‌‌های بد مثل خشونت و یا فحاشی و غیره هستند.


برای کودکان تنها بازی‌‌ها نیستند که ممکن است خطرآفرین باشد، هر اپلیکیشنی، حتی آنهایی که از فروشگاه‌‌های رسمی‌ دانلود شده‌اند می‌توانند با اطلاعاتی ناخواسته همراه شوند. با داشتن این نکته در ذهن، حائذ اهمیت است که دستگاه‌‌های فرزندانمان را هر لحظه چک کنیم، حتی اگر این کار باعث ناراحتی آن‌‌ها شود. اگر قصد دارید دستگاه فرزند خود را بدون درگیری و مشاجره و یا ناراحتی خاطر آن‌‌ها کنترل کنید و از امن بودن آن مطلع شوید، یک جایگزین مناسب برای این کار وجود دارد، با استفاده از راهکار امنیتی مناسب شما می‌توانید گزارشی حاوی اطلاعات برنامه‌‌هایی کاربردی نصب شده توسط فرزندانتان بدون هر گونه درگیری دریافت کنید.

اگر شما اغلب به فرزندتان اجازه می‌‌دهید که از یک تلفن شخصی و یا یک تبلت برای خود استفاده کند، از این موضوع مطمئن شوید که او اجازه دسترسی به اطلاعاتی محرمانه مانند کلمات عبور حساب و یا شماره کارت اعتباری را ندارد. در صورت امکان و دسترسی، گزینه"baby mode" را به منظور محدود کردن فعالیت‌‌های کودک و دسترسی به اطلاعات فعال کنید. قرار دادن دستگاه به این حالت همانند یک راه حل امنیتی مناسب موثر است.
اگر شما و فرزندتان از یک دستگاه مشترک استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم برنامه و داده‌‌هایی را که باید دور از دسترس آن‌ها بمانند را در جایی دیگر ذخیره کنید. اگر که شما تنها یک دستگاه برای کل خانواده در اختیار دارید، پیشنهاد می‌کنیم که یک پسورد امن که کودک از آن خبر ندارد، ایجاد کنید، همچنین کلمه عبور مجزا برای یک پوشه‌ای ‌که در آن برنامه‌‌های کاربردی حاوی اطلاعات و منابع شخصی شما است، نیز در نظر بگیرید.

بسیاری از پلتفرم‌‌های موبایل به کاربران اجازه پرداخت را با کارت‌‌های اعتباریشان می‌دهند، به عنوان مثال خرید آنلاین یک نرم‌‌افزار‌ از فروشگاه رسمی‌ و یا جوایزی در بازی‌‌های آنلاین. توصیه می‌کنیم این عملکرد را بر روی دستگاه فرزند خود غیر فعال کنید و یا یک کارت را با حداقل مبلغ برای خرید احتمالی کودک، ضمیمه موبایل کنید.
بر اساس یک نظرسنجی توسط کسپرسکی و تجارت B2B در طی یک دوره ۱۲ ماهه، ۲۱% از والدین در این نظرسنجی اشاره کردند که پول و یا اطلاعات محرمانه ذخیره شده بر روی دستگاه‌‌های خود را به علت فعالیت‌‌های کودکانشان از دست داده‌اند.

همچنین لابراتوار کسپرسکی به منظور امنیت بیشتر فرزندان در دنیای سایبری به تعدادی ابزار امنیتی در این رابطه اشاره کرده است. برای امنیت بیشتر به‌روزر‌سانی‌های گوشی windows phone و iOS راه حل Kaspersky Internet Security for Android و Kaspersky Safe Kids راه‌کاری امنیتی برای Windows, Mac OS X, Android و iOS می‌باشد.
این را به خاطر داشته باشید که هیچ تکنولوژی به طور کامل نمی‌‌تواند از فرزندان در دنیای سایبری محافظت کند. پس با آن‌‌ها در این رابطه صحبت کنید! حتی قابل اعتمادترین راهکار‌های امنیتی مثل گفتگو با آن‌‌ها نیست، پس با کودکانتان طوری برخورد کنید تا بتوانند به شما اعتماد و مشکلات خود را با شما در میان بگذارند.
منبع: کسپرسکی‌آنلاین
کد مطلب: 45437
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام