۰
plusresetminus
شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹

اتومبیل‌های خودران اوبر به حرکت درآمدند

ایتنا -تاکسی‌های بدون نیاز به راننده اوبر بالاخره به راه افتادند.
اتومبیل‌های خودران اوبر به حرکت درآمدند


ساکنان شهر پیتسبرگ در ایالت پنسیلوانیای آمریکا از روز چهارشنبه برای جابجایی گزینه انتخاب جدید و جذابی داشته‌اند: استفاده از خودروهای خودران شرکت اوبر.


به گزارش ایتنا از فارس، شرکت اوبر که قبلا با ارائه یک برنامه موبایلی تاکسی‌یاب شهرت کسب کرده بود، این بار قصد دارد نظام حمل‌ونقل عمومی را با عرضه تاکسی‌های بدون نیاز به راننده متحول کند.

اوبر از مدتی قبل به صورت محرمانه در حال طراحی این خدمات بود و حالا برای اولین بار از آنها در آمریکا رونمایی کرده است. پیش از این یک شرکت سنگاپوری نیز استفاده از تاکسیهای خودران را در چند مسیر محدود ممکن کرده بود.

این شرکت دو سال قبل استفاده از فناوری خودروهای خودران را به عنوان مرحله بعدی رشد و پیشرفت خود مشخص کرد. اوبر با عرضه برنامه تاکسی‌یاب برای تلفن‌های همراه توانسته ارزش خود را به ۶۸ میلیارد دلار افزایش داد و قصد دارد در آینده به جای اکثر ۱.۵ میلیون راننده تحت قراردادش از خودروهای خودران استفاده کند.

در حال حاضر تنها چهار تاکسی خودران در اختیار مسافران قرار گرفته و دو نفر هم برای هدایت خودرو در شرایط حساس در جلوی آن می نشینند.

در جریان حرکت آزمایشی این تاکسی‌ها امنیت و هوشمندی آنها مورد تایید کارشناسان قرار گرفت. این خودروها در برابر چراغ قرمز متوقف شده و در زمان مناسب سرعت می‌گیرند. به خوبی و با رعایت شرایط سبقت می‌گیرند و در وضعیت‌های دشوار ترافیکی نیز به خوبی تصمیم گیری می‌کنند.

برای ساخت این خودروها از ۴۰ متخصص دانشگاهی از دانشگاه کارنگی ملون و همین طور کارشناسانی از شرکت خودروسازی ولوو استفاده شده است.
کد مطلب: 45436
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام