۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸

استفاده آزمایشی از خودروهای خودران اپل در سکوت خبری

ایتنا - اپل برای اولین بار، بدون وجود خبرنگاران، خودروهای خودران و نرم‌افزارهای پیچیده نصب‌شده بر روی آنها را آزمایش می‌کند.
استفاده آزمایشی از خودروهای خودران اپل در سکوت خبری


طرح ساخت خودروهای خودران اپل موسوم به تایتان گامی به پیش برداشته و استفاده آزمایشی از آنها در سکوت خبری توسط این شرکت آغاز شده است.


به گزارش ایتنا از فارس، این اولین بار است که اپل به طور عملی این خودروها و نرم‌افزارهای پیچیده نصب‌شده بر روی آنها را آزمایش می‌کند.

ابتدا گفته می‌شد اپل قصد دارد با همکاری چند شرکت خودروساز، اتومبیل‌های برقی بسازد، اما بعد از گذشت مدتی مشخص شد که این شرکت به دنبال تولید نرم‌افزار برای استفاده در اتومبیل‌های خودران است.

این تغییر در استراتژی شرکت اپل نشانگر برنامه‌های درازمدت آن برای حضور در بازار خودرو است. Bob Mansfield یکی از مدیران اجرایی ارشد گوگل که این طرح را سرپرستی می‌کند قبلا بازنشسته شده بود. اما حالا به اپل بازگشته تا واحد تایتان را سرپرستی کند. Steven Zadesky مدیر سابق این بخش امسال اپل را ترک کرد.

Mansfield بعد از کاستن از تعداد نیروهای زیردست خود و پی‌بردن به دشواری تولید خودروی برقی توسط اپل تصمیم گرفت تنها بر روی تولید نرم‌افزار برای خودروهای خودران متمرکز شود و اجرای این استراتژی جدید در نهایت در ماه جولای آغاز شد.

از ۱۸ ماه قبل تا به حال هزار کارمند اپل در ارتباط با این طرح در حال فعالیت هستند و این احتمال وجود دارد که اپل در نهایت با استفاده از این نرم‌افزارها خودروی اختصاصی خود را تولید کند.

در حالی که تا چند سال قبل تنها شرکت تسلا بود که برای تولید خودروهای برقی و خودران فعالیت می‌کرد، اما حالا شرکت‌هایی مانند فورد، جنرال‌موتورز، ولوو و غیره هم در این زمینه فعال شده‌اند و برخی دانشگاه‌ها هم پروژه‌هایی را در این زمینه به اجرا درآورده‌اند. اپل هنوز رسما اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تایید نکرده است.
کد مطلب: 45317
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام