۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸

هشدار سامسونگ درباره استفاده از گوشی گلکسی نوت ۷

ایتنا- سامسونگ اعلام کرده کاربران باید نوت ۷ را که یکی از جدیدترین مدل‌های گوشی این شرکت است از طریق یک برنامه فراخوان، تعویض کنند.
هشدار سامسونگ درباره استفاده از گوشی گلکسی نوت ۷


سامسونگ نسبت به استفاده از تلفن‌های هوشمند گلکسی نوت ۷ هشدار داد و از کاربران خواست گوشی خود را خاموش کنند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، سامسونگ الکترونیکس و کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی آمریکا با اشاره به گزارش‌هایی از آتش گرفتن باتری یون لیتیومی بعضی از گوشی‌های گلکسی نوت ۷ هشدار دادند کاربران نباید از این گوشی‌ها استفاده کنند. این هشدار بدنبال فراخوان جهانی نوت ۷ که هفته گذشته اعلام شد، صورت می‌گیرد.

سامسونگ اعلام کرده کاربران باید نوت ۷ را که یکی از جدیدترین مدل‌های گوشی این شرکت است از طریق یک برنامه فراخوان، تعویض کنند. این شرکت کره‌ای اعلام کرد گوشی‌های معیوب را شناسایی کرده و فروش این دستگاه‌ها را متوقف کرده است.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، فراخوان داوطلبانه سامسونگ یک مورد کم سابقه محسوب می‌شود که در آن این شرکت بدون درخواست دیده بان ایمنی آمریکا، محصولاتش را از بازار جمع‌آوری می‌کند.

سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا پنج شنبه گذشته بدنبال نگرانی از موارد آتش‌سوزی گلکسی نوت ۷، اعلام کرد این گوشی نباید در هواپیماها استفاده شود.

بدنبال تصمیم این سازمان که باعث شد شرکت‌های هواپیمایی به مسافران درباره استفاده از این گوشی در هواپیما یا گذاشتن آنها در قسمت بار هشدار دهند، سرمایه‌گذاران بیش از ۱۰ میلیارد دلار از ارزش بازار سامسونگ کاستند.

سامسونگ مانند بسیاری از سازندگان تلفن همراه از باتری‌های یون لیتیومی استفاده می‌کنند که وزن سبک و شارژ طولانی‌تری دارند. این شرکت بزرگترین سازنده تلفن هوشمند جهان از نظر سهم بازار است و پس از آن اپل و هوآوی قرار دارند.

سازنده گوشی‌های گلکسی نخستین سازنده تلفن هوشمند نیست که با چنین مشکلی روبرو می‌شود. اپل اوایل امسال برای آداپتورهای AC که در ۱۲ سال گذشته در اروپا و سایر مناطق فروخته بود به دلیل خطر شوک الکتریکی، فراخوان داد.
کد مطلب: 45315
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام