d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - یک اپلیکیشن جالب و کاربردی برای مدیریت و آزادسازی حافظه در اندروید
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰

یک اپلیکیشن جالب و کاربردی برای مدیریت و آزادسازی حافظه در اندروید

ایتنا- اپلیکیشن Memory Map به راحتی به شما کمک می‌کند تا در فضای بصری جالب ببینید که فایل‌های شما در کجای حافظه ذخیره شده‌اند و چه میزان فضا اشغال کرده‌اند.
یک اپلیکیشن جالب و کاربردی برای مدیریت و آزادسازی حافظه در اندروید


پس از خرید گوشی هوشمند اندروید خود و پس از مدتی کار با آن و عکاسی و نصب برنامه و دانلود موسیقی و ... یکباره متوجه می‌شوید که به شدت با کمبود حافظه روی گوشی هوشمند خود مواجه هستید. حال زمان آن است که کمی گوشی هوشمند خود را خلوت کنید، ولی پیش از هر چیز، باید بدانید که چه چیزهایی حافظه گوشی شما را بیش از حد لازم اشغال کرده است.


به گزارش ایتنا از تابناک، یک راه حل ساده برای این موضوع وجود دارد. در واقع App با نام Memory Map برای اندروید نرم‌افزاری رایگان است که به سادگی به شما این امکان را می‌دهد، در فضای بصری جالب ببینید که فایل‌های شما در کجای حافظه ذخیره شده‌اند و چه میزان فضا اشغال کرده‌اند.

در این فضای بصری هر فایلی که بزرگ‌تر باشد، بر روی حافظه گوشی شما نیز فضای بیشتری را به خود اختصاص داده است. برای دانلود و نصب این برنامه به آدرس آن در Play Store گوگل در اینجا مراجعه کنید.


بعد از نصب برنامه آن را اجرا کنید تا حافظه گوشی شما را تجزیه و تحلیل کند.


پس از پایان بررسی و تجزیه و تحلیل، اگر برای اولین بار است، از برنامه استفاده می‌کنید، صفحه کوچکی نمایش داده می‌شود که به شما آموزش می‌دهد، چگونه از انگشت‌های خود برای بزرگنمایی و دیدن جزئیات فایل‌ها استفاده کنید.


همان‌گونه که گفته شد، هر چقدر اندازه فایل در فضای بصری این برنامه بزرگتر باشد، به معنای این است که فضای بیشتری را بر روی حافظه گوشی اشغال کرده است. همچنین اندازه همه فایل‌ها برای شما فهرست می‌شود و در عین حال در سمت چپ فضای آزاد حافظه گوشی را می‌بینید.


برای دیدن جزئیات بیشتر هر فایل کافی است، روی آن ضربه زده و یا روی آن بزرگنمایی کنید.


بعد از انتخاب هر فایل می‌توانید با استفاده از دکمه‌های جهت دار بالا و پایین بر روی نوار ابزار برنامه، پوشه‌هایی که فایل را در بر دارند مشاهده کنید. دکمه جهت‌دار بالا شما را به پوشه والد فایل منتقل می کند و دکمه جهت‌دار پایین، دوباره شما را به فایل باز می‌گرداند.


برای بازگشت به صفحه اصلی، دکمه جهت دار بالا را تا حدی که به آخرین سطح برسید، ضربه بزنید و نهایتا بر روی دکمه جهت‌دار در گوشه سمت چپ و بالا ضربه بزنید:


اگر نمی‌خواهید، میزان فضای آزاد بر روی حافظه را ببینید، از منوی ابزار – گوشه بالا و سمت راست – تیک گزینه Show free space را بردارید.


همچنین می‌توانید این فضای بصری را مطابق سلیقه خود رنگ آمیزی کنید که این کار نیز از طریق منوی ابزار و انتخاب گزینه Select a coloration mode قابل انجام است.


امکان رنگ‌بندی فایل‌ها بنا بر نوع آنها و همچنین تاریخ ایجاد تغییرات در آنها وجود دارد.


همچنین ابزار جستجوی این App به شما کمک می‌کند که فایل‌ها را بر اساس نوع آنها و تاریخ آخرین تغییرات آنها پیدا کنید.


بعد از جستجو، فایل‌ها به شکل پیش فرض بر اساس میزان حافظه اشغالی و در یک ترتیب زیاد به کم مرتب می‌شوند که به شما امکان می‌دهد تا حجیم ترین فایل‌ها را به راحتی شناسایی کنید؛ اما می‌توانید این فهرست را بر اساس نام نیز مرتب‌سازی کنید.


به این ترتیب، با شناسایی فایل‌های حجیم و مکان آنها بر روی حافظه خود می‌توانید به خوبی تصمیم به پاک‌سازی آنها یا جابه‌جایی آنها بر روی حافظه داخلی و خارجی گوشی هوشمند خود بگیرید. البته این کار توسط خود نرم‌افزار صورت نمی‌گیرد – که شاید بتوان آن را یک کاستی بزرگ برای آن تلقی کرد – همچنین این نرم‌افزار تنها حافظه داخلی گوشی شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و نه حافظه خارجی را؛ اما در نهایت ابزاری بسیار کارآمد و خوب برای خلوت کردن حافظه داخلی گوشی شماست که به درد بسیاری از کاربران اندروید می‌خورد.
کد مطلب: 45266
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام