۲
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
وزیر ارتباطات:

مصوبه‌ای برای انتقال سرور تلگرام به ایران وجود ندارد

ایتنا - وزیر ارتباطات گفته است که اصلا الزام انتقال سرور تلگرام به ایران مطرح نبوده است.
مصوبه‌ای برای انتقال سرور تلگرام به ایران وجود ندارد

وزیر ارتباطات تاکید کرد: الزام انتقال سرور تلگرام به ایران مطرح نبوده و شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای در این زمینه نداشته است.


به گزارش ایتنا از فارس، محمود واعظی وزیر ارتباطات در حاشیه همایش شبکه‌های اجتماعی بومی در جمع خبرنگاران، درباره اظهارات معاونش مبنی بر الزامی نبودن انتقال سرور تلگرام به ایران گفت: چه کسی از این الزام حرف زده چنین الزامی اصلا مطرح نبوده است.

وی ادامه داد: سیاستی که ما در قبال شبکه‌های اجتماعی داریم این است که تا زمانی که سرور آنها در خارج از کشور باشد به عنوان شبکه اجتماعی خارجی به آن نگاه می‌کنیم و بعضی امکانات از جمله تبلیغات و موضوعات مربوط به دولت الکترونیک را به آنها نمی‌دهیم اما اگر شبکه اجتماعی خارجی سرورش را به داخل منتقل کند می‌تواند از بعضی امکانات بهره‌مند شود.

وی همچنن در سوال دیگری درباره الزامی که شورای عالی فضای مجازی برای انتقال سرور شبکه‌های خارجی به ایران مطرح کرده بود نیز گفت: شورای عالی فضای مجازی هیچ مصوبه‌ای در این زمینه نداشته است. بلکه قرار بود در این زمینه طرحی آماده شود و به تصویب شورا برسد که هنوز مصوبه‌ای در این زمینه به تصویب نرسیده است.
کد مطلب: 45244
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
قربان، اگه مصوبه ای هم داشته باشیم باید بزاریم در کوزه آبشو بخوریم، قرار نیست مصوبات ما برای دنیا لازم الجرا باشه. فقط باعث خنده میشیم.
feedback
Iran, Islamic Republic of
با این کارهای بچه گانه، جهانیان را به ایران و ایرانی می خندانید.

این درد است برای ما.
آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر