۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹

بیمارستان لندن با هوش مصنوعی گوگل سرطان را تشخیص می‌دهد

ایتنا - فناوری گوگل برای تشخیص بافت‌های سرطانی از بافت های سالم بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بیمارستان لندن با هوش مصنوعی گوگل سرطان را تشخیص می‌دهد


شرکت گوگل به عنوان بزرگ‌ترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی جهان قراردادی را با بیمارستان مرکزی لندن منعقد کرده است تا به موجب آن سرویس هوش مصنوعی DeepMind را در این مرکز ارائه دهد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، گوگل در این اقدام پرونده پزشکی مربوط به CT Scan و MRI بیش از ۷۰۰ بیماری که به این مرکز مراجعه کردند را در اختیار گرفته است و از این طریق می‌کوشد الگوریتمی را ارائه دهد تا فرآیند تشخیص و درمان بیماری‌ها سرعت یابد.

این پروژه با همکاری بنیاد دانشگاه وابسته به بیمارستان لندن انجام می‌شود و بر اساس آن فناوری گوگل برای تشخیص بافت‌های سرطانی از بافت های سالم بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین پیش‌بینی شده است این پروژه زمان لازم برای درمان‌های رادیوتراپی را از چهار ساعت به یک ساعت کاهش دهد.

 

اسکن‌های مربوط به بیماران مذکور بدون هرگونه نام و نشان در اختیار گوگل قرار گرفته‌اند و بر این اساس نمی‌توانند به عنوان اطلاعات شخصی به مرکز داده گوگل اضافه شوند. این اسکن‌ها به صورت ویژه فقط در دفتر مرکزی گوگل در کالیفرنیا تحلیل می‌شوند و پس از آن به بیمارستان لندن پس داده می‌شوند.

دانشگاه بیمارستان لندن در این خصوص گفت: «در حال حاضر برای آنکه بتوانیم از روی اسکن‌های CT و MRI بافت‌های سرطانی را از بافت سالم تشخیص دهیم حدود چهار ساعت زمان سپری می‌شود. این فرآیند برای تشخیص بافت‌های سرطانی در ناحیه سر و گردن بیشتر سپری می‌شود. ولی فناوری گوگل به ما کمک می‌کند زمان مذکور را تا یک‌چهارم کاهش دهیم.»
 
کد مطلب: 45124
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام