۰
plusresetminus
دوشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۰

مرد آی‌.تی 90 میلیارد دلاری جهان به‌زودی 100 میلیاردی خواهد شد

ایتنا - ثروت مرد افسانه‌ای دنیای آی.تی، بیل گیتس به ۹۰ میلیارد دلار نزدیک شده و به‌زودی رکورد ۱۰۰ میلیارد دلاری را از آنِ خود خواهد کرد.
مرد آی‌.تی 90 میلیارد دلاری جهان به‌زودی 100 میلیاردی خواهد شدبه گزارش ایتنا از خبرآنلاین، بر اساس شاخص آنلاین بلومبرگ بیل گیتس نه به خاطر سهام مایکروسافت، بلکه به خاطر بالا رفتن ارزش سهام CNI / راه آهن ملی کانادا و Ecolab که وی دارنده سهام این دو کمپانی است، به رقم ۹۰ میلیارد دلار رسیده است.


وی از اورتگای اسپانیایی که ۷۶ میلیارد دلار ثروت داشته و اخیراً بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از ثروت خود را ازدست‌داده، جلوتر است.

از سوی دیگر فوربس که ثروتمندان را ردیابی آماری می‌کند ثروت بیل گیتس را ۷۸.۷ میلیارد دلار اعلام کرد و نوشت ثروت افسانه‌ای ۱۰۰ میلیارد دلاری مربوط به ۱۹۹۹ به دلیل انفجار آی.تی در آن زمان به‌زودی تکرار می‌شود.

آن زمان ثروت بیل گیتس ۱۰۰ میلیارد تخمین زده شد که بلافاصله پس از کیس حقوقی علیه وی و روشن شدن فضای بعد از انفجار موسوم به دات.کام در سال ۲۰۰۰ ثروت وی ۶۳ میلیارد دلار اعلام شد.

به نوشته بلومبرگ، امسال ثروت بیل گیتس ۶.۲ میلیارد دلار افرایش پیدا کرد و این در حالی است که ثروت مارک زاکربرگ ۸.۹ میلیارد دلار بیشتر شد و جف بزوس مدیر اجرایی آمازون نیز ۶.۵ میلیارد دلار به ثروتش افزوده شد و در رده سومین ثروتمند به‌طور مشترک با وارن بافِت قرار گرفت.
کد مطلب: 45070
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای