۰
plusresetminus
يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵
با حضور معاون اول رییس جمهوری

شبکه ملی اطلاعات رونمایی شد

ایتنا- فاز نخست شبکه ملی اطلاعات صبح امروز رونمایی شد.
شبکه ملی اطلاعات رونمایی شد


مراسم افتتاح فاز نخست شبکه ملی اطلاعات صبح امروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، به گفته مسئولان یکی از اهداف راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات این است که کاربران ایرانی در سطح کشور بتوانند هر زمانی و هر مکانی و با هر نیازی به این شبکه دسترسی از ظرفیت‌های آن برای انجام خواست ارتباطی خود استفاده کنند.

در ابتدای مراسم نصرالله جهانگرد به عنوان رئیس سازمان فناوری اطلاعات طی سخنانی با گرامیداشت هفته دولت و مقام شهیدان رجایی و باهنر گزارشی از فعالیت‌های وزارت ارتباطات و شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه برای راه‌اندازی پروژه شبکه ملی اطلاعات ارائه و اظهار کرد: امروز یکی از بزرگترین پروژه‌های استراتژیک ملت ایران به نام شبکه ملی اطلاعات راه اندازی می‌شود.

او ادامه داد: مجموعه مراحل طی شده در شروع برنامه شبکه ملی در قانون پنجم توسعه تعریف مصوب داشت و اواخر سال ۱۳۹۲ مصوبه به طور موجز مورد تصویب قرار گرفت تا دارای یک شبکه توانمند، کوشا، امن با قابلیت موبیلیتی در سراسر کشور داشته باشیم.

او ادامه داد: برنامه تدوین شده در اواخر سال ۱۳۹۴ به سمع و نظر نخبگان رسید و از آن زمان تا کنون یک ستاد هفتگی کار مربوط به اجرای این شبکه را دنبال می‌کند.

این مراسم به طور زنده از طریق سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال پخش است.
کد مطلب: 45017
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام