۰
plusresetminus
شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶

دستگاهی بی‌سیم برای لمس واقعیت مجازی

ایتنا- فناوری واقعیت مجازی روزبه‌روز در حال پیشرفت و لذت‌بخش‌تر شدن است و در همین راستا نیز یک کمپانی استارت‌آپ چینی به نام Dexta Robotics به‌تازگی موفق به طراحی دستکشی ویژه است که به کمک آن می‌توان در دنیای واقعیت مجازی از دست خود نیز استفاده کرد.
دستگاهی بی‌سیم برای لمس واقعیت مجازی


فناوری واقعیت مجازی روزبه‌روز در حال پیشرفت و لذت‌بخش‌تر شدن است و در همین راستا نیز یک کمپانی استارت‌آپ چینی به نام Dexta Robotics به‌تازگی موفق به طراحی دستکشی ویژه است که به کمک آن می‌توان در دنیای واقعیت مجازی از دست خود نیز استفاده کرد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، دستکش مکانیکی Dexmo به نحوی طراحی شده است که می‌تواند به‌راحتی و با اعمال نیروهای بازخوردی لازم به هر یک از انگشتان کاربر، احساس در دست گرفتن اجسام مجازی را به او القا کند.

بر اساس نظر متخصصان، یکی از ویژگی‌های اصلی این دستکش در کنار کاربری اصلی آن سبک‌وزن بودن و کارکرد بی‌سیم آن است که استفاده از Dexmo را برای مدت طولانی ممکن می‌سازد.

 

ورود این دستگاه به بازار می‌تواند در زمینه‌های بسیار زیادی از جمله بازی‌های کامپیوتری، آموزش‌، مصارف پزشکی و حتی ورزشی مورد استفاده قرار گیرد و تجربیات افراد در این بخش‌ها را دگرگون کند.

دستکش دیگری که قرار است تا به‌زودی برای بهبود تجربه واقعیت مجازی به بازار وارد شود Manus VR glove نام گرفته است برای اولین بار بازخوردهای لمسی را برای کاربران واقعیت مجازی به همراه می‌آورد.

البته باید به یاد داشت که بازخوردهای لمسی در اینجا به معنای لمس و احساس واقعی اشیای مجازی نخواهد بود و از این دستکش تنها برای حالت دادن به دست‌ها برای ارائه فرمان‌هایی به دستگاه‌های مرتبط استفاده می‌شود.
 
کد مطلب: 44984
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام