۲
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰

کیفیت مکالمات 4G افزایش می‌یابد

ایتنا- فناوری VoLTE در زمره فناوری‌های جدید ارتباطات بی‌سیم است که اولین بار در سال ۲۰۱۴ در شرق آسیا و آمریکا به بهره‌برداری رسید.
کیفیت مکالمات 4G افزایش می‌یابد


تست فناوری انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (VoLTE) برای نخستین‌بار توسط اپراتور دوم با موفقیت به انجام رسید.


به گزارش ایتنا از ایسنا، فناوری انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (Voice over LTE) یک فناوری بر پایه استاندارد GSMA است که برای پشتیبانی از مکالمه صوتی در شبکه 4G/LTE ضروری است. این فناوری تجربه مکالمه صوتی با کیفیت بالاتری را برای مشترک به ارمغان می‌آورد و امکان استفاده همزمان از صوت و دیتا را فراهم می‌کند.

استفاده از بستر VoLTE مکالمه صوتی با کیفیت و سرعت بالا را برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند که تفاوت قابل ملاحظه‌ای با مکالمه بر بستر شبکه‌های نسل قدیمی‌تر تلفن همراه (2G و 3G) دارد.

همچنین بر خلاف شبکه LTE، مشترکان می‌توانند در هنگام مکالمه صوتی بر بستر VoLTE، از خدمات شبکه نسل چهارم اینترنت همراه (4G/LTE) نیز استفاده کنند. در شبکه‌های LTE امکان مکالمه صوتی وجود ندارد و گوشی تلفن همراه در زمان برقراری تماس صوتی معمولا به شبکه 3G سوئیچ می‌کند.

فناوری VoLTE در زمره فناوری‌های جدید ارتباطات بی‌سیم است که اولین بار در سال ۲۰۱۴ در شرق آسیا و آمریکا به بهره‌برداری رسیده و کمتر از دو سال پس از آن، ایرانسل نیز آن را با موفقیت آزمایش کرده است.
کد مطلب: 44975
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
عصر عصر مکالمات تصویری است، که اقایون زحمت کشیدن برای ایرانی ها ممنوع کردند.
شاهین
feedback
United States
اصلا از فورجی همراه اول راضی نیستم سرعتش خیلی پایین ایرانسل سرعتش خیلی بیشتر از همراه اول
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام