۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰

چگونه تی‌موبایل سر مشترکان اینترنت موبایل خود کلاه می‌گذارد؟

ایتنا- اپراتور معروف تی‌موبایل اصل بی‌طرفی نت / Net Neutrality را در قبال کاربران اینترنت موبایل خود در امریکا نقض می‌کند.
چگونه تی‌موبایل سر مشترکان اینترنت موبایل خود کلاه می‌گذارد؟


طبق این اصل اپراتور باید همه نوع داده را به‌طور یکسان در اختیار کاربر قرار دهد و برای کاربر، محتوا، سایت، پلتفرم، اپلیکیشن و نوع ابزارهای ضمیمه تبعیض قائل نشود اما ظاهراً تی‌موبایل در بسته‌های اینترنت موبایل خود این قوانین را رعایت نمی‌کند و به همین خاطر از سوی eff.org (بنیاد مرزهای الکترونیکی) رسماً متهم به نقض بی‌طرفی نت شده است.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، بر اساس گزارش منتشره از سوی eff، تی‌موبایل از سپتامبر کاربران بسته نامحدود اینترنت موبایل را مورد لطف! قرار داده و برای مصرف ویدئو از طریق موبایل محدودیت قائل شده است. گروه eff با شکایت رسمی به اداره تجارت فدرال می‌گوید همین کار را اپراتور Sprint نیز انجام داده که به‌زودی پیگیری حقوقی می‌شود.

بر این اساس کاربران با پرداخت ۷۰ دلار بسته اینترنت موبایل نامحدود از تی‌موبایل می‌گیرند اما ظاهراً ویدئوها با رزولوشن ۴۸۰ پیکسل به نمایش در می‌آید و اگر کاربران دنبال رزولوشن بالاتر برای تماشای ویدئوها هستند باید ۲۵ دلار دیگر پرداخت کنند.

برای استفاده از هات‌اسپات‌های تی‌موبایل نیز هزینه جداگانه ۱۵ دلاری تعریف‌شده که به ازای هر ۵ گیگ از کاربر جدید اخذ می‌شود.

بسته اینترنتی موسوم به T-Mobile One (4G LTE نامحدود) به گفته «جرمی گیلولا» مدیر ارشد eff مخصوص کاربران جدید می‌شود و کاربران قدیمی همچنان می‌توانند از اینترنت نامحدود به معنای واقعی استفاده کنند.

این در حالی است که قانون Open Internet rules تنظیم‌شده توسط اداره تجارت فدرال، کمپانی‌های سرویس‌دهنده را از هرگونه فیلتر، بلوکه کردن، قرار دادن رگلاژ (کاهنده) روی سرعت کاربران و دریافت‌های نامتعارف منع کرده است.
کد مطلب: 44973
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام