d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - روزانه 200 هزار مصداق غیراخلاقی در فضای مجازی مسدود می‌شود
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴
با تکمیل پالایش هوشمند

روزانه 200 هزار مصداق غیراخلاقی در فضای مجازی مسدود می‌شود

ایتنا- بر اساس گفت‌و گو با مدیر تلگرام صفحه‌های ضد دینی این شبکه اجتماعی مسدود می‌شود و تاکنون در این راستا ۶۰۰ کانال مسدود شده است.
روزانه 200 هزار مصداق غیراخلاقی در فضای مجازی مسدود می‌شود


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تکمیل پالایش هوشمند در آذرماه روزی ۲۰۰ هزار مصداق غیراخلاقی در فضای مجازی شناسایی و مسدود می‌شود.


به گزارش ایتنا از فارس، جواد آذری جهرمی در دیدار محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، اظهار کرد: در گذشته هر ساله یک میلیون و ۲۰۰ هزار فضای غیرمجاز شناسایی و مسدود ‌شد که بیش از ۹۵ درصد مصادیق این فضاها غیر اخلاقی و پنج درصد دیگر کلاهبرداری اقتصادی بود.

وی با اشاره به راه‌اندازی هوش مصنوعی در راستای توسعه فیلترینگ‌ها اضافه کرد: به لطف تیم بومی و تحقیقات دانشگاهی برنامه هوشمند کامپیوتری تهیه شده و با استفاده از آن ۹۵ میلیون صفحه غیرمجاز در اینستاگرام مسدود شده است که با انجام این اقدام آمار پنج درصدی محتواهای نادرست اخلاقی در فضای اینستاگرام به کمتر از یک درصد رسیده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه هوش مصنوعی به صورت خودکار فضاهای مجازی غیرمجاز را شناسایی می‌کند، تصریح کرد: با محوریت مرکز ملی فضای مجازی کمیته‌ای با حضور دادستانی، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و سپاه تشکیل شده است تا موضوع فیلترینگ را به صورت ویژه دنبال کند.

وی از فعالیت بیش از ۴۰۰ نفر برای تولید ابزار فنی در حوزه فیلترینگ یاد کرد و ادامه داد: اداره‌کل صیانت از فرهنگ اجتماعی در شرکت ارتباطات زیرساخت ایجاد شده است و با تکمیل پالایش هوشمند در آذرماه روزی ۲۰۰ هزار مصداق غیراخلاقی در فضای مجازی شناسایی و مسدود می‌شود.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه از اوایل خردادماه ۶۳۰ میلیارد تومان برای پهنای‌باند مورد نیاز شبکه‌های مجازی داخلی اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: بر اساس گفت‌و گو با مدیر تلگرام صفحه‌های ضد دینی این شبکه اجتماعی مسدود می‌شود و تاکنون در این راستا ۶۰۰ کانال مسدود شده است.
کد مطلب: 44970
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام