۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۹
در اطلاعیه وزارت ارتباطات اعلام شد

وزیر ارتباطات با ادامه فعالیت تلگرام مخالف نیست

توسعه حوزه ارتباطی کشور صدمه می‌ببیند
ایتنا- واعظی: با بومی‌سازی شبکه اجتماعی دارای قابلیت مناسب می‌توان کاربران داخلی را جذب کرد.
وزیر ارتباطات با ادامه فعالیت تلگرام مخالف نیست


بعد از آنکه دیروز رسانه‌ها به نقل از وزیر ارتباطات از مخالفت وی با ادامه فعالیت تلگرام در ایران خبر دادند؛ وزارت ارتباطات با صدور اطلاعیه‌ای آن را سوء‌برداشت‌های رسانه‌ای تلقی کرد و هدف از صدور این اطلاعیه را «صدمه ندیدن توسعه حوزه ارتباطی کشور» عنوان کرد.


به گزارش ایتنا از فارس، وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات با این توضیح که در انعکاس صحبت‌های وزیر در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی سوء‌برداشت رخ داده است، صحبت‌های وزیر بازخوانی شده و آمده است: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی در سفر به قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه زیرساخت کشور گفت: تلاش ما آن است که از بسترهای فراهم شده به وسیله ارتقای زیرساخت در جهت تولید محتوای بومی و ارائه با کیفیت خدمات به کاربران استفاده کنیم.

واعظی افزود: در حوزه آسیب‌های احتمالی فضای مجازی نیز راه حل مناسب محدود کردن یا مسدود کردن فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی نیست بلکه باید به توانمندسازی و بومی‌سازی و تولید محتوای فاخر بپردازیم.

وزیر ارتباطات در این زمینه اضافه کرد: به عنوان نمونه هزاران شبکه‌اجتماعی مثل تلگرام در کشور فعال هستند که امکان تبادل هر نوع محتوایی را فراهم می‌سازند اما راه حل جلوگیری از آسیب‌های احتمالی مسدود کردن و بستن این شبکه‌ها نیست بلکه باید بسترسازی لازم برای تولید و نشر شبکه‌های اجتماعی بومی با قابلیت مناسب و قابل قبول کاربران فراهم گردد.

واعظی همچنین با یادآوری برهه‌های مختلف زمانی و حضور شبکه‌های اجتماعی در این برهه‌ها افزود: زمانی وایبر و یا زمانی دیگر ویچت و واتس‌آپ شبکه مورد استفاده اکثر کاربران بود اما دیدیم که ظرف ۲۴ ساعت بیش از ۱۴ میلیون کاربر ایرانی به شبکه تلگرام مهاجرت کردند.

وی اظهار کرد: در واقع گرایش کاربران به سمت شبکه‌ای است که دارای قابلیت مناسب و رفع کننده نیازهای ارتباطی شان باشد و در این زمینه نام شبکه مطرح نیست پس با بومی‌سازی شبکه اجتماعی دارای قابلیت مناسب می‌توان کاربران داخلی را جذب کرد.
کد مطلب: 44968
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام