۳
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۲
برمبنای یک نظرسنجی اعلام شد؛

دلیل گرایش ایرانی‌ها به اپلیکیشن‌های خارجی

ایتنا- بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۶۵ درصد کاربران، به دلیل ارزان بودن شبکه‌های اجتماعی به این سمت روی می‌آورند.
دلیل گرایش ایرانی‌ها به اپلیکیشن‌های خارجی


معاون وزیر ارتباطات گفت: ۶۵درصد کاربران ایرانی به دلایل اقتصادی به سمت شبکه‌های اجتماعی خارجی می‌روند وتنها ۸درصد کاربران به‌دلیل بی‌اعتمادی به سرویس‌های بومی از خدمات خارجی استفاده می‌کنند.


به گزارش ایتنا از مهر، محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به نظرسنجی انجام شده از دلایل استفاده کاربران ایرانی از شبکه‌هایی اجتماعی خارجی اظهار داشت: نظرسنجی یکی از مراجع رسمی و مطالعات صورت گرفته از سوی آن، نشان می‌دهد که بیشترین دغدغه کاربران ایرانی، دریافت سرویس با کیفیت است و چنانچه این موضوع تامین شود، تفاوتی به استفاده از سرویس‌های داخلی و خارجی قائل نیستند.

وی با بیان اینکه طبق این نظرسنجی، اولین پارامتری که باعث شده است کاربران ایرانی از شبکه‌های اجتماعی خارجی استفاده کنند، موضوع اقتصادی است، ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۶۵ درصد کاربران، به دلیل ارزان بودن شبکه‌های اجتماعی به این سمت روی می‌آورند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تاکید بر اینکه ۱۸ درصد کاربران به دنبال گزینه‌ها و ویژگی‌های مختلف دریافت خدمات هستند، گفت: این تعداد کاربر، به دلیل این ویژگی‌ها از سرویس‌های خارجی استفاده می‌کنند و اولویت آنها بکارگیری امکاناتی است که این سرویس‌ها دارند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با رد این موضوع که گفته می‌شود کاربران ایرانی اعتمادی به سرویس‌های بومی ندارند، تصریح کرد: بر پایه این نظرسنجی، تنها ۸ درصد کاربران ایرانی دغدغه امنیت دارند و به بیان دیگر نگران نقض امنیتشان در استفاده از شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های بومی هستند و راضی به استفاده از سرویس‌های داخلی نیستند.

وی گفت: مردم نسبت به ورود به حریم خصوصی خودشان حساسیت دارند و نباید فضای بی‌اعتمادی در استفاده از سرویس‌های داخلی وجود داشته باشد که ذهنیت مردم را تحت تاثیر منفی قرار دهد.

آذری جهرمی با بیان اینکه در صورت راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و ارائه سرویس‌های بومی روی این شبکه، رضایت بالغ بر ۸۳ درصد کاربران را می‌توان جلب کرد، ادامه داد: با راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و ارائه سرویس‌های باکیفیت و ارزان داخلی، می‌توان به این هدف دست یافت.

وی گفت: البته باید امکاناتی به وجود آید که اعتماد همان ۸ درصد مردم نیز جلب شده و به طور کل در استفاده از شبکه ملی اطلاعات، اعتماد عمومی ایجاد شود.
کد مطلب: 44945
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
بررسی رو بسپارید به یه نهاد بی طرف، البته اگر همچین چیزی اینجاها پیدا میشه. با کیفیت ترین شبکه اجتماعی جهان رو هم ایجاد کنید مردم استقبال نمیکنند. شاید اگر شبکه های خارجی چون فیسبوک و تویتر رو فیلتر نکرده بودید مردم میتونستند به شبکه های داخلی اعتماد کنند. تا وقتی فیلتر هستند مردم حمل بر این میکنند که با مردمی که آزادانه ابراز عقیده میکنند مشکل دارید و جرئت حضور در شبکه های داخلی رو پیدا نمیکنند.
feedback
مخصوصا الان که در خبرها اومده 450 فعال شبکه هاب اجتماعی رو بازداشت کردن، اره جون خودتون، مردم مشکلشون فقط کیفیته!
ایمان
feedback
Iran, Islamic Republic of
این نظر سنجی برای استفاده از خدمات شبکه های اجتماعی توسط رایتل انجام شد در جریانش هستم. دستگیری را پرسش و پاسخ نکرده بودند وگرنه همه مردم مخالفش هستند و سو استفاده از مردم می دانند
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام