d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - حمله هکرهای روس به پایانه‌های فروش اوراکل
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲

حمله هکرهای روس به پایانه‌های فروش اوراکل

ایتنا- اوراکل مدعی است کدهای مخرب مورد استفاده هکرها در سیستم MICROS ‌را شناسایی کرده است.
حمله هکرهای روس به پایانه‌های فروش اوراکل


اوراکل در حال تحقیق در مورد نفوذ هکرها به سامانه‌ها یا POSهای فروش خود است، حملات یاد شده از سوی کارشناسان امنیتی به روس‌ها نسبت داده شده است.


به گزارش ایتنا از فارس، هکرها حداقل به ۷۰۰ رایانه در سیستم سامانه فروش MICROS POS شرکت اوراکل حمله کرده و به آنها نفوذ کرده‌اند. سیستم یاد شده توسط صدها هزار هتل، رستوران، خرده‌فروشی و غیره در سراسر جهان برای انجام نقل و انتقالات کارت‌های اعتباری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این پایانه تبادل مالی سومین سیستم POS بزرگ و پرکاربرد در جهان است که بیش از ۳۳۰ هزار نوع صندوق پول در جهان از آن استفاده می‌کنند.

اوراکل به مشتریان خود در مورد این حمله هکری و پیامدهای آن هشدار داده ولی در مورد نحوه انجام آن یا نقص فنی عامل موفقیت هکرها جزئیاتی ارائه نکرده است. قرار است ظرف روزهای آینده بررسی‌های مفصلی در این زمینه انجام شود.

این شرکت مدعی است کدهای مخرب مورد استفاده هکرها در سیستم MICROS ‌را شناسایی کرده و کلمات عبور تمامی حساب‌های مورد پشتیبانی را برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی تغییر داده است.

رسانه‌های غربی این حملات را به گروه هکری روس ‌ Carbanak gang نسبت داده‌اند که قبلا هم حملات مشابهی را به خودپردازها و موسسات مالی انجام داده است.
کد مطلب: 44919
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام