۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۴

باتری با قدرت شارژ دو برابر در راه است

ایتنا- محققان یک شرکت تجاری در تلاش برای تجاری‌سازی یک باتری فلزی لیتیومی با توان شارژ مجدد هستند که توان شارژ آن دو برابر باتری‌های لیتیومی فعلی است.
باتری با قدرت شارژ دو برابر در راه است


شرکت SolidEnergy Systems که توسط یک دانشجوی سابق دانشگاه ام.آی.تی تاسیس شده باتری فلزی لیتیومی بدون آنودی را تاسیس کرده که دارای ابزاری تازه برای دوبرابر کردن توان ذخیره‌سازی انرژی و چگالی آن است.


به گزارش ایتنا از فارس، این شیوه ذخیره‌سازی انرژی به اندازه روش ذخیره کردن انرژی در باتری‌های گوشی‌های هوشمند، باتری‌های خودروهای برقی، پوشیدنی‌های هوشمند مانند ساعت‌ها و مچ‌بندها، پهپادها و دیگر ابزار و وسایل ایمن و پایدار است.

در حالی که ظرفیت ذخیره‌سازی این باتری دو برابر باتری‌های معمولی است، ابعاد آن نیز نصف باتری‌های موجود در بازار است. مدت زمان لازم برای شارژ این باتری‌ها هم به اندازه باتری‌های فعلی است. با افزایش ابعاد و ظرفیت شارژ این باتری‌ها زمان این کار هم دو برابر خواهد شد.

SolidEnergy اولین نمونه از این باتری را در اکتبر سال ۲۰۱۵ در معرض دید علاقمندان قرار داد و با موفقیت بر روی گوشی آیفون ۶ امتحان کرد. در آن زمان برای ساخت این باتری ۱۲ میلیون دلار سرمایه جذب شده بود. استفاده از این باتری بر روی پهپادها از پاییز امسال ممکن می‌شود. اما نمونه‌های سازگار با گوشی‌ها و خودروهای برقی به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ عرضه می‌شود.
کد مطلب: 44871
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام