d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - توئیتر از حذف حساب‌های کاربری حامی داعش خبر داد
۱
۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱

توئیتر از حذف حساب‌های کاربری حامی داعش خبر داد

ایتنا- توئیتر مدعی است برای شناسایی حساب‌های کاربری حامیان داعش هیچ الگوریتم منطقی وجود دارد و به این منظور به طور جدی از گزارش‌های ارسالی کاربران استفاده می‌شود.
توئیتر از حذف حساب‌های کاربری حامی داعش خبر داد


مدیران شبکه اجتماعی توییتر از حذف مجدد هزاران حساب کاربری حامی گروه تروریستی داعش خبر داده‌اند. آنان می‌گویند از ماه فوریه تا به حال ۲۳۵ هزار حساب کاربری از این دست را تعلیق کرده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس، توئیتر می‌گوید حساب‌هایی را تعلیق کرده که ارتباطشان با گروه داعش ثابت شده و گردانندگانشان در زمینه حمایت از این گروه تروریستی ثابت قدم بوده‌اند.

توئیتر تعداد کل حساب‌های کاربری حذف شده داعش از اواسط سال ۲۰۱۵ تا به حال را بالغ بر ۳۶۰ هزار مورد عنوان کرده است. داعش در دو سالی که از گسترش فعالیتش می‌گذرد از شبکه‌های اجتماعی آمریکایی به طور گسترده‌ای برای تبلیغات و گسترش ایدئولوژی نفرت‌انگیز خود استفاده کرده و حملات غیرانسانی و وحشی‌گری‌هایش را به همین شیوه توجیه کرده است.

همچنین اعضای داعش از توئیتر و فیس‌بوک برای عضوگیری و جذب جوانان ناآگاه و شستشوی ذهنی آنان استفاده کرده‌اند. بی‌توجهی مدیران این شبکه‌ها نسبت به استفاده روزافزون داعش از امکانات آنها تا زمان حملات تروریستی مرگبار پاریس ادامه یافت تا سرانجام بعد از این حملات، فشار افکار عمومی توئیتر و فیس‌بوک را به تلاش جدی برای حذف حساب‌های کاربری داعش واداشت.

دولت اوباما در ماه جولای از کاهش ۴۵ درصدی ترافیک توئیتر در حمایت از داعش نسبت به دو سال قبل خبر داده بود. همچنین به ادعای آسوشیتدپرس، متوسط تعداد کاربران حامی داعش از ۱۵۰۰ نفر در سال ۲۰۱۴ به حدود ۳۰۰ نفر در حال حاضر سقوط کرده است.

توئیتر مدعی است برای شناسایی حساب‌های کاربری حامیان داعش هیچ الگوریتم منطقی وجود دارد و به این منظور به طور جدی از گزارش‌های ارسالی کاربران استفاده می‌شود.
کد مطلب: 44857
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
خیلی جالبه که این شبکه اجتماعی آمریکایی اینقدر نسبت به آزادی بیان کاربرانش وفاداره که اجازه میده حتی از آن برای تبلیغ علیه خود آمریکا استفاده کنند. بعضی از مسئولین عالیرتبه ایران هم در این شبکه که به روی مردم فیلتر کرده اند فعالیت دارند و روزی نیست که آمریکا رو شیطان بزرگ و استکبار جهانی خطاب نکنند و علیه ان فحاشی نکنند و اصولا در کلامشون جز نفرت دیده نمیشه اما کسی حسابشون رو نمیبنده. بعد همین افراد شبکه بومی ایجاد میکنند و از مردم دعوت میکنند در این شبکه ها حضور پیدا کنند اما حتی یه انتقاد خیرخواهانه کوچک از سوی مردم رو بر نمیتابند و حسابشون رو میبندند یا اگر مقدور باشه انها رو شناسایی و به جرم تبلیغ و غیره راهی دالان های پر پیچ و خم دادگاه و دادسرا میکنند.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام