۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۳
ارائه یک الگوریتم جدید؛

تشخیص افسردگی با اینستاگرام!

ایتنا- محققان آمریکایی متوجه شدند که رابطه‌ای بین استفاده از رنگ و وضعیت روحی کاربران در عکس‌های اینستاگرام آنها وجود دارد.
تشخیص افسردگی با اینستاگرام!


محققان آمریکایی الگوریتمی را برای شبکه اجتماعی اینستاگرام طراحی کرده‌اند که می‌تواند از روی عکس افراد به ویژگی روحی آنها پی برد.


به گزارش ایتنا از مهر، محققان دانشگاه هارواد آمریکا الگوریتمی را طراحی کرده‌اند که با نگاه کردن به عکس افراد در شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌توان از وضعیت روحی آنها با خبر شد.

در واقع افرادی که افسرده هستند در صفحات خود از تصاویر تیره‌تر و رنگ‌های خاکستری بیشتری نسبت به افرادی که بیماری روحی ندارند، استفاده می‌کنند.

همچنین کاربرانی که عکس‌های خود را با نرم‌افزارهای خاصی به رنگ‌های سیاه و سفید تبدیل می‌کنند، به نوعی با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

نقطه مقابل افرادی هستند که در عکس‌های اینستاگرام خود، تصاویر رنگی و روشنی را انتخاب می‌کنند که می‌توان گفت این دسته از کاربران به لحاظ روحی دچار بیماری افسردگی نیستند.

محققان «هاروارد» با در اختیار گذاشتن پرسش‌نامه و همچنین قرار دادن ۱۰۰ عکس در طیف مختلفی از رنگ‌ها و طراحی‌ها در میان کاربران متعدد اینستاگرام متوجه شدند که تمایل افراد افسرده به استفاده از رنگ‌های تیره بیشتر است.

در حقیقت محققان دریافتند که افزایش سایه رنگ و کاهش درخشندگی و میزان خلوص رنگ تصویر از جمله نشانه‌های افسردگی در کاربران اینستاگرام است.

با استفاده از اطلاعات بدست آمده، الگوریتمی طراحی شده که با نگاه کردن به تصاویر افراد در ۷۰ مورد قادر به تشخیص درست افسردگی در کاربران است.
کد مطلب: 44848
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام