۰
plusresetminus
سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳

ابزارهای هکری سازمان جاسوسی آمریکا سرقت شد

ایتنا - این فایل‌ها از مرکزی به نام Equation Group به عنوان عالی‌رتبه‌ترین گروه جاسوسی سایبری وابسته به سازمان NSA سرقت شده است.
ابزارهای هکری سازمان جاسوسی آمریکا سرقت شد


یک گروه ناشناس ادعا کرد ابزارهای هکری وابسته به آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) را سرقت کرده است و به زودی آنها را حراج می‌کند تا به بالاترین قیمت به فروش برساند.


به گزارش ایتنا به نقل از پی‌سی‌ورلد، این یک ادعای بزرگ است که یک گروه بتواند ابزارهای هکری یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های جاسوسی دنیا را سرقت کند. با این وجود هکرها فایل‌های نمونه ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد به این ابزارها دسترسی دارند.

برخی کارشناسان امنیتی در این زمینه توضیح دادند فایل‌های منتشر شده از سوی هکرها اطلاعاتی را شامل می‌شود که نشان می‌دهد آنها وارد سیستم مرکزی سازمان NSA شده‌اند.

این فایل‌ها از مرکزی به نام Equation Group سرقت شده است. این مرکز در اصل عالی‌رتبه‌ترین گروه جاسوسی سایبری وابسته به سازمان NSA محسوب می‌شود.

 

مرکز Equation Group قوی‌ترین و پیچیده‌ترین بدافزارهای جهان را تولید می‌کند و حتی شرکت تولیدکننده نرم افزارهای امنیتی کسپرسکی می‌گوید که بدافزار Stuxnet را نیز همین مرکز تولید کرده است.

این گروه هکری که خود را با نام «دلالان سایه» معرفی می‌کند ادعا کرد تمامی سلاح‌های سایبری که مرکز یاد شده در فعالیت‌های خود مورد استفاده قرار می‌داده را سرقت کرده است.
 
کد مطلب: 44833
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام