کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

میلیون‌ها کاربر مرورگر اپرا در خطر افشای اطلاعات

9 شهريور 1395 ساعت 9:39

ایتنا- به‌تازگی مسئولان مرورگر اپرا اعلام کرده‌اند که یکی از سرورهای آن‌ها که وظیفه سینک کردن داده‌ها را بر عهده داشته است، هک شده و همین امر نیز رمزهای میلیون‌ها کاربر این مرورگر را درخطر افشا قرار داده است.
به‌تازگی مسئولان مرورگر اپرا اعلام کرده‌اند که یکی از سرورهای آن‌ها که وظیفه سینک کردن داده‌ها را بر عهده داشته است، هک شده و همین امر نیز رمزهای میلیون‌ها کاربر این مرورگر را درخطر افشا قرار داده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی zdnet، مرورگر اپرا یکی از مرورگرهای محبوب جهان به‌حساب می‌آید که با توجه به حجم اندک و رابط کاربری ساده خود توانسته است تا بسیاری از کاربران را به خود جذب کند.

حال به نظر می‌رسد که این مرورگر توسط هکرها موردحمله قرارگرفته است و استفاده از آن حداقل در شرایط فعلی چندان عاقلانه به نظر نمی‌رسد.

 

مسئولان این شرکت اعلام کرده‌اند که هکرها موفق به نفوذ به یکی از سرورهای این شرکت گشته‌اند و این به این معنی است که اطلاعات کاربران این مرورگر در معرض افشا شدن قرار دارد.

این سرور در حقیقت ساختار سینک کردن داده‌ها را برای این مرورگر نروژی تامین می‌کرده است و رمزهای عبور کاربران متعددی را در خود ذخیره کرده بوده است که این رمزهای عبور از حساب‌های پست الکترونیکی تا سیستم‌های پرداخت آنلاین را شامل می‌شود.

اپرا اعلام کرده است که این هک به‌واسطه سوءاستفاده از سیستم اشتراک‌گذاری رمز عبور بین دستگاه‌های مختلف یک کاربر انجام شده است. این امر به این معنی است که تعداد ۱۷ میلیون کاربری که در ماه گذشته از این ویژگی بهره گرفته بوده‌اند، همگی در معرض خطری بزرگ قرار دارند.

شایان‌ ذکر است که مسئولان این شرکت به‌سرعت در حال رسیدگی به این موضوع بوده و اعلام کرده‌اند که در صورت هرگونه پیشرفتی به‌سرعت رسانه‌ها را مطلع خواهند ساخت.
 


کد مطلب: 44827

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/44827/میلیون-ها-کاربر-مرورگر-اپرا-خطر-افشای-اطلاعات

ايتنا
  https://www.itna.ir