کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

چراغ سبز مرورگرها به HTTPS

27 مرداد 1395 ساعت 16:20

ایتنا - هنگامی که یک "S" در پایان "http" یک وب‌سایت می آید یعنی آن وب سایت امنیت بیشتری دارد.
هنگامی که یک "S" در پایان "http" یک وب‌سایت می آید یعنی آن وب سایت امنیت بیشتری دارد و از حریم خصوصی کاربران حفاظت بیشتری می‌کند. اینگونه وب‌سایت‌ها با نقل و انتقال پول و یا اطلاعات شخصی کاربران سر و کار دارند مانند وب‌سایت‌های بانکی، فروشگاه‌های آنلاین، سرویس‌دهنده‌های ایمیل و غیره. اما این پروتکل به تنهایی پاسخ‌گوی نیاز امنیتی امروز ما نیست.


به گزارش ایتنا از روابط عمومی شرکت ایمن‌رایانه‌پندار، در حال حاضر، غول‌های تکنولوژی، مانند گوگل و موزیلا تصمیم گرفته‌اند که هر وب‌سایتی که از پروتکل HTTPS استفاده نکند را با رنگ قرمز در نوار بالایی مرورگرشان نشان دهند.
مرورگرهای اصلی مانند کروم و فایرفاکس این حرکت را آغاز نموده‌اند.

این یک گام باور نکردنی برای حفظ حریم خصوصی اینترنت و خبری جذاب برای کاربران خانگی و کسب و کارها است. چراکه اطلاعات از رایانه کاربر بصورت رمز به وب سرور منتقل‌شده وبالعکس. در حال حاضر، وب سایت HTTPS اطلاعات شخصی ما را از حمله سایبری یا جاسوسی محافظت می کند.

حال مشکل کجاست؟ اگر قرار باشد وب‌سایت‌های HTTP به رنگ قرمز و HTTPS به رنگ سبز درآیند، به نظر میرسد که وب‌سایت‌های سبز کاملا امن هستند. در صورتیکه هیچ کس قادر نیست تضمین کند که آنها ۱۰۰% امن هستند.
کلید حل این مشکل این است که کاربران باید این پروتکل را بشناسند. ضمنا استفاده از HTTPS را حداقل استاندارد بدانند. کسب‌و‌کارها باید بدانند در صورتی‌که وب‌سایت آنها HTTPS نباشند ممکن است از فهرست نتایج موتورهای جستجو خارج شوند. این اوضاع را برایشان پیچیده می‌کند.

با وجودی که HTTPS وب سایت‌ها امن‌تر میکند ولی پاسخ مناسبی برای نیازهای امنیتی روزمره ما به حساب نمی‌آید. البته میتواند کار کاربران تازه کار را راه بیاندازد. ولی در نهایت باید بیاد داشته باشید این بدین معنی نیست که هیچ بدافزار یا تهدیدی در این گونه وب‌سایتها نیست. بطور کلی: اگر یک وب‌سایت از HTTPS استفاده میکند. به این معنا نیست که خالی از بدافزار یا تهدید است.

به عبارت دیگر

سایت‌های بدون HTTPS نا امن هستند: تقریبا همیشه درست است.

سایت‌های با HTTPS به طور کامل امن هستند: همیشه درست نیست.


کد مطلب: 44826

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/44826/چراغ-سبز-مرورگرها-https

ايتنا
  https://www.itna.ir