۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۲

راهنمای رای‌دهی گوگل برای آمریکایی‌ها

ایتنا- گوگل راهنمای رای‌دهی خاصی را برای استفاده شهروندان آمریکایی و هدایت صحیح آنها به سوی شعبات اخذ رای منتشر کرده است.
راهنمای رای‌دهی گوگل برای آمریکایی‌ها


ابزار جدید گوگل چند هفته‌ای است که در دسترس کاربران قرار گرفته و گوگل می‌گوید میلیون‌ها نفر از مردم از آن و قابلیت جستجویش برای ثبت نام برای رای‌دهی آتی در انتخابات ریاست‌جمهوری استفاده کرده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس، گوگل چهار سال قبل هم یک راهنمای انتخاباتی آنلاین در دسترس مردم آمریکا قرار داده بود و مدعی است استفاده از ابزار یاد شده در سال جاری میلادی در مقایسه با چهار سال قبل تا ۱۹۰ درصد افزایش یافته است. افزایش سرعت و ضریب نفوذ اینترنت از جمله عوامل این افزایش دانسته می‌شود.

با توجه به اینکه داده‌های مورد استفاده در طراحی این سیستم هم به طور علنی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته، سازمان‌ها و نهادهای غیرانتفاعی و آموزشی هم می‌توانند به سلیقه و دلخواه خود از ابزار یاد شده استفاده کنند.

انتخاب رئیس‌جمهور در آمریکا بر اساس سیستم موسوم به الکتورال صورت می‌گیرد و اگر چه اسم نامزدها در برگه‌های اخذ رأی نوشته می‌شود، اما مردم در عمل به طور مستقیم به رئیس‌جمهور و معاون او رأی نمی‌دهند و رای‌دهندگان هر ایالت فهرستی از انتخاب کنندگان رئیس‌جمهور (electors) را انتخاب می‌کنند که تعداد آنها برابر با تعداد سناتورها و نمایندگانی است که آن ایالت در کنگره دارد.

انتخاب‌کنندگان هر ایالت مدت کوتاهی پس از انتخابات در پایتخت آن ایالت گرد می‌آیند و آرای خود را برای کاندیدایی به صندوق می‌اندازند که بیشترین آرای مردم را در ایالت آنها کسب کرده است. یعنی کاندیدایی که بیشترین آرا را در هر ایالت به‌دست می‌آورد، در واقع صاحب همه آرای انتخاباتی آن ایالت می‌شود.
کد مطلب: 44814
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام