d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - ارائه یک روش جدید برای بازیابی اطلاعات گوشی‌های هوشمند
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴

ارائه یک روش جدید برای بازیابی اطلاعات گوشی‌های هوشمند

ایتنا- در آزمایشات، RetroScope با موفقیت توانست در ۱۵ برنامه، از سه تا ۱۱ صفحه که قبلا نمایش داده شده بود را بازگردانی کند.
ارائه یک روش جدید برای بازیابی اطلاعات گوشی‌های هوشمند


دانشمندان موفق به توسعه یک تکنیک جدید شدند که می‌تواند به مقامات کمک کند تا در هنگام رسیدگی به جرائم، داده‌های گوشی‌های هوشمند را جمع‌آوری کنند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، افزایش استفاده از فناوری تلفن همراه در جامعه سبب شده تا امروزه اطلاعات در حافظه گوشی‌های هوشمند ذخیره شده و به عنوان مدرک مهمی در صحنه‌های جرم مورد استفاده قرار گیرد.

این روش جدید که RetroScope نام دارد، تمرکز خود را بر روی رم گوشی‌های هوشمند قرار داده است.

محققان با استفاده از این روش جدید قادر هستند تا اطلاعات سودمندی را در موقع مناسب برای کشف علت جرم و جنایت و یا یک حمله بدست آورند.

برای کشف داده‌های موجود در گوشی‌های هوشمند، محققان به جای تمرکز بر جستجوی داده‌ها، بر روی کد رندر گرافیکی گوشی متمرکز شدند که می‌تواند برای به دست آوردن داده‌ها و نمایش داده‌های قبلی از آن استفاده کرد.

RetroScope از چارچوب‌ رندر رایج که توسط سیستم‌عامل اندروید برای صدور یک فرمان استفاده می‌شود بهره گرفته و بسیاری از صفحه نمایش‌های قبلی را که در حافظه فرار هر برنامه اندرویدی وجود دارد بدست می‌آورد.

صفحات بازیابی شده با آخرین صفحه که توسط برنامه نمایش داده شده است شروع شده و با ترتیبی که قبلا نمایش داده شده است نمایان می‌شوند.

هر چیزی که بر روی صفحه نمایش در زمان استفاده نشان داده شده توسط این نرم‌افزار قابل بازیابی است.

در آزمایشات، RetroScope با موفقیت توانست در ۱۵ برنامه، از سه تا ۱۱ صفحه که قبلا نمایش داده شده بود را بازگردانی کند.
کد مطلب: 44734
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام