۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸

نرم‌افزار ضدآگهی به فیس‌بوک رودست زد

ایتنا- برخوردهای فیس‌بوک نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد به جنگ شرکت‌های فیلترکننده تبلیغات و نرم‌افزارهای ساخت آنها برود.
نرم‌افزار ضدآگهی به فیس‌بوک رودست زد


در حالی که فیس‌بوک از تغییر الگوریتم‌های خود به منظور مقابله با نرم‌افزارهای بلوکه کننده تبلیغات خبر داده بود، شرکت سازنده یکی از این نرم‌افزارها می‌گوید با به روزرسانی جدید جلوی موفقیت فیس‌بوک را می‌گیرد.


به گزارش ایتنا از فارس، فیس‌بوک که مدعی است به شدت به کسب درآمد از محل نمایش تبلیغات وابسته است، از استفاده برخی کاربران خود از نرم‌افزارهای بلوکه کننده آگهی خشمگین است و تلاش دارد کاری کند که این نرم‌افزارها نتوانند نمایش تبلیغات را متوقف کنند. اما حالا سازندگان نرم‌افزار Adblock Plus می‌گویند در تلاش برای مقابله با فیس‌بوک و بلوکه کردن مجدد تبلیغات نمایش داده شده توسط آن هستند.

طراحان این نرم‌افزار می‌گویند کاربران Adblock Plus با افزودن یک خط کد ساده به فیلترهای خود مجددا می‌توانند تبلیغات فیس‌بوک را بلوکه کنند. این کد در وبلاگ Adblock Plus در دسترس قرار گرفته است.

بدیهی است که فیس‌بوک از این اقدام Adblock Plus خوشحال نیست و هشدار داده با این کار فقط آگهی‌ها بلوکه نمی‌شوند، بلکه پست‌های ارسالی دوستان و صفحات آنها هم در مواردی قابل مشاهده نیستند. طراحان Adblock Plus هنوز به این ادعای فیس‌بوک واکنشی نشان نداده‌اند.

برخوردهای فیس‌بوک نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد به جنگ شرکت‌های فیلترکننده تبلیغات و نرم‌افزارهای ساخت آنها برود. در مقابل سازندگان Adblock Plus هم از همفکران خود دعوت کرده‌اند برای مقابله با فیس‌بوک و سایت‌های مشابه که به زور انبوه تبلیغات را در معرض دید کاربران قرار می‌دهند به آنها بپیوندند.
کد مطلب: 44712
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام