۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۴

ارزانی اینترنت موبایل و ابهام برای کاربران

ایتنا- بسته‌های اینترنت مشمول تخفیف‌های اخیر نشده و ارائه آنها با قیمت سابق تخلف به شمار نمی‌رود.


حدود سه هفته از کاهش تعرفه‌های اینترنت همراه می‌گذرد و طی این مدت بسیاری از مشترکان اینترنت اپراتورهای مختلف این سئوال را مطرح کرده‌اند که چرا اینترنت آنها ارزان نشده است؟!


به گزارش ایتنا از ایسنا، بر اساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از ابتدای مرداد ماه سال جاری اپراتورهای تلفن همراه ملزم به کاهش ۲۰ درصدی تعرفه اینترنت خود شده‌اند اما درباره این ارزانی باید نکاتی مورد توجه قرار گیرد.

از زمان ارائه اینترنت پهن‌باند موبایل 3G)و(4G برای استفاده ازاین خدمات تعرفه‌ای تعیین شد اما در این تعرفه‌گذاری تنها رقمی به عنوان سقف قیمت در نظر گرفته شده و بر این اساس مشخص شد اپراتورهای تلفن همراه در بازار رقابتی خود مجازند در نهایت برای هر کیلوبایت داده همراه در سیم‌کارت‌های دائمی ۰.۵ ریال و در سیم کارت‌های اعتباری۰.۷۵ ریال هزینه در نظر بگیرند.

اما با توجه به بالا بودن این هزینه‌ها برای مشترکان، همواره تاکید بر این بود که بهتر است مشترکان برای استفاده روزانه از اینترنت همراه به فعال‌سازی بسته‌های اینترنتی که اپراتورها ارائه می‌کنند بپردازند تا هزینه‌های آنها تا حدود یک هشتم کاهش یابد.

بدین ترتیب حدود ۸۰ درصد استفاده از مصرف داده همراه به سمت بسته‌های تشویقی و تخفیفی اپراتورها هدایت شد و تاکیداتی مبنی بر هزینه‌های بالای مصرف آزاد دیتا صورت گرفت.

حال نیز بحث کاهش تعرفه اینترنت موبایل بدین شکل مطرح شده که سقف قیمتی که یک اپراتور مجاز است برای هر کیلوبایت داده همراه دریافت کند از ۰.۵ریال به ۰.۴ ریال رسیده و در سیم‌کارت‌های اعتباری نیز این رقم از ۰.۷۵ ریال به ۰.۶ ریال کاهش یافته است.

اما مشترکان باید توجه داشته باشند که این اعداد و ارقام مربوط به استفاده آزاد اینترنت می‌شود و در هزینه‌های مربوط به بسته‌های اینترنت اپراتورها تغییری صورت نگرفته است.

بدین ترتیب مشترکانی که از بسته‌های اینترنت استفاده می‌کنند مشمول تخفیف نشده و این امر بر اساس مصوبات ابلاغی تخلف به شمار نرفته و امری طبیعی است.

بر همین اساس در پاسخ به آن دسته از کاربران اینترنت همراه که منتقدند با وجود ارزان شدن اینترنت موبایل اینترنت آنها ارزان نشده باید متذکر شد که بسته‌های اینترنت مشمول تخفیف‌های اخیر نشده و ارائه آنها با قیمت سابق تخلف به شمار نمی‌رود و تخفیف‌های اعمال شده تنها مربوط به استفاده آزاد اینترنت می‌شود.
کد مطلب: 44705
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
یعنی نه بسته ها ارزون میشه نه ADSL؟ پس این همه هیاهو راه انداختین که آی مردم اینترنتو ارزون کردیم فقط داشتید مردمو مسخره میکردید؟ فقط میتونم بگم خدا ازتون نگذره که از راهی تونستید زندگیمونو تباه کردید.
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای