۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵
اینفوگرافیک

چه کسانی در ایران گیم بازی می‌کنند و چگونه بازی می‌کنند؟

ایتنا - 23 میلیون گیم‌باز ایرانی داریم که روزانه هرکدام 79 دقیقه بازی می‌کنند.
چه کسانی در ایران گیم بازی می‌کنند و چگونه بازی می‌کنند؟


محققان دریافته‌اند که ۲۳ میلیون گیم باز ایرانی داریم و به‌طور متوسط هرکدام ۷۹ دقیقه در روز بازی می‌کنند.

به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال / دایرک، وابسته به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای جدیدترین تحقیق خود در حوزه صنعت گیم ایران را به نام نمای باز منتشر کرد.

در این گزارش که اینفوگرافیک آن را در زیر مشاهده می‌کنید آمده است که از هر خانوار ایرانی یک نفر بازی دیجیتال انجام می‌دهد و از ۵ خانوار به‌طور متوسط ۴ خانوار یک دستگاه برای بازی کردن در اختیاردارند.

از سوی دیگر یکی از ۵ ترند اصلی گیم‌بازان، بازی دیجیتال است و به‌طور متوسط روزانه ۷۹ دقیقه گیم بازی می‌کنند که از این میان ۶۹ درصدشان هرچند به اینترنت دسترسی دارند، اما فقط ۳۹ درصد از آنها به‌صورت آنلاین بازی انجام می‌دهند.

همچنین۹۳ درصد به تنهایی بازی می‌کنند و ز این میان ۵۹ درصد از غروب تا شب بازی کرده و ۳۰ درصد هم از ظهر تا غروب گیم بازی می‌کنند. ۹۷ درصد هم ترجیح می‌دهند در خانه‌های خود بازی کنند، هرچند ممکن است در مکان‌های دیگر نیز مانند اماکن عمومی یا منزل دوستان هم بازی کنند.(در اینفوگرافیک زیر رقم از ۱۰۰ درصد بیشتر می‌شود که دلیل آن بازی کردن در چند مکان در طول روز است)

سن متوسط بازیکنان ۲۱ سال شده است که در مقایسه با سال ۱۳۹۲ که میانگین سن ۱۶ سال بود، با ۵ سال افزایش روبرو شده‌ایم. علت اصلی این افزایش سن، تغییر پلتفرم بازی از بازی‌های رایانه‌ای به بازی‌های موبایلی (شامل بازیهایی که در دستگاه موبایل یا دستگاه تبلت بازی می‌شوند) است که در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد از بازیکنان را درگیر خود کرده است.

در میان ژانرهای مختلف، ۵ ژانر پرطرفدار به ترتیب ژانرهای رانندگی (Driving)، دونده (Runner)، معمایی (Puzzle)، تفننی (Arcade) و ورزشی (Sport) هستند.کد مطلب: 44691
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است