۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۸

برگزاری اولین رقابت هکری میان انسان‌ها و یک ابررایانه

ایتنا- با توجه به پیروزی ابررایانه Mayhem در رقابت با انسان‌ها حضور آن در مسابقه با گروهی از انسان‌های هکر نخبه در سه روز آینده قطعی شده است.
برگزاری اولین رقابت هکری میان انسان‌ها و یک ابررایانه


آیا یک ابررایانه می‌تواند انسان‌ها را در یک رقابت هکری شکست دهد. این موضوعی است که ما به زودی به آن پی خواهیم برد.


به گزارش ایتنا از فارس، برای اولین‌بار یک ابررایانه کاملا خودکار با انسان‌ها در رقابتی هکری درگیر خواهد شد. ابر رایانه‌ای که به این منظور طراحی شده Mayhem نام دارد و یکی از شرکت‌کنندگان در رقابت مشهور هکری کنفرانس امنیتی DEF CON در شهر لاس وگاس آمریکاست.

هدف این رقابت شناسایی آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزارها و برطرف کردن آنهاست. سال‌هاست که تنها انسان‌ها در این رقابت شرکت کرده‌اند و حالا ابررایانه‌ها هم درگیر این کار می‌شوند.

پیش از این آژانس دفاعی دارپای ایالات متحده هم رقابتی میان رایانه‌های مختلف به همین منظور برگزار کرده بود و برای تیم برنده جایزه‌ای دو میلیون دلاری در نظر گرفته بود. با توجه به پیروزی ابررایانه Mayhem در این رقابت حضور آن در مسابقه با گروهی از انسان‌های هکر نخبه در سه روز آینده قطعی شده است.

دیروز در اولین روز این رقابت‌ها Mayhem در میان ۱۵ تیم شرکت کننده رتبه ۱۳ را به خود اختصاص داد و باید دید شرایط در روزهای باقی مانده به چه شکل خواهد بود. وقوع برخی مشکلات فنی در نزول رتبه این ابررایانه در رقابت‌ها تاثیرگذار بوده است.
کد مطلب: 44653
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است