۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۳

به‌سرقت رفتن اطلاعات شخصی ۲۰۰ میلیون کاربر یاهو

ایتنا - این خبر دزدی داده‌ها، درست یک هفته پس از آن منتشر شد که شرکت ورایزون اعلام کرد یاهو را با قیمت ۴.۳۸ میلیون دلار تصاحب خواهد کرد.
به‌سرقت رفتن اطلاعات شخصی ۲۰۰ میلیون کاربر یاهو


یک هکر که پیش‌تر قصد فروش داده‌های دزدیده‌شده از مای‌اسپیس و لینکدین را روی سایت دارک‌وِب (Dark Web) داشت، گفته می‌شود اکنون در حال معامله اطلاعات خصوصی ۲۰۰ میلیون کاربر یاهو است.


به گزارش ایتنا به نقل از سایت Top Tech News این دزد سایبری که با نام پیس(Peace) شناخته می‌شود، در صدد است تا هریک از داده‌های به‌ سرقت‌ رفته یاهو را با قیمت سه بیت‌کوین(کمتر از ۲ دلار) به فروش برساند.
آقای پیس گفته است این اطلاعات که به احتمال زیاد مربوط به سال ۲۰۱۲ هستند، شامل نام کاربری و گذرواژه، تاریخ تولد و غیره می‌باشند.

یکی از کارمندان یاهو گزارش داده است که این شرکت از اقدام انجام‌شده آگاه است و در تلاش است تا امنیت لازم را برای کاربران تأمین کند. او همچنین افزوده است که توصیه یاهو به مردم این است که با استفاده از گذرواژه‌های قدرتمند، یا با بهره‌گیری از Yahoo Account Key از حساب کاربری خود محافظت کنند.


این خبر دزدی داده‌ها، درست یک هفته پس از آن منتشر شد که شرکت ورایزون اعلام کرد یاهو را با قیمت ۴.۳۸ میلیون دلار تصاحب خواهد کرد و انتظار می‌رود این قرارداد خرید تا اوایل سال آینده میلادی نهایی شود.

کریستوفر باد (مدیر تهدیدات در ارتباطات جهانی در مؤسسه امنیتی Trend Micro) می‌گوید این حراج و پیشنهاد اخیر روی دارک‌وب، چیز جدیدی نیست و پیش‌تر هم اطلاعات شخصی مردم در آنجا به فروش رفته است. او ادامه می‌دهد: «روند جاری در طی چهار تا شش ماه گذشته این‌چنین بوده است که مقادیر زیادی از داده‌ها با قیمت پایینی به فروش رسیده‌اند.»
آقای باد می‌گوید بهتر است مردم با اقدامات امنیتی مناسب، از جمله تأیید دومرحله‌ای، از حساب‌های کاربری خود محافظت نمایند.
 
کد مطلب: 44620
نام شما
آدرس ايميل شما


بیت کوین
feedback
Iran, Islamic Republic of
3 بیت کوین با قیمت روز 1743 دلار میشود نه 2 دلار !
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام