۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳

عرضه حساب کاربری ۲۰۰ میلیون کاربر یاهو در بازار سیاه هکرها

ایتنا- در سال ۲۰۱۲ هم هکرها مدعی سرقت اطلاعات حساب‌های کاربری ۴۵۰ هزار نفر از کاربران یاهو شدند.
عرضه حساب کاربری ۲۰۰ میلیون کاربر یاهو در بازار سیاه هکرها


یک هکر در حال عرضه اطلاعات لاگین ۲۰۰ میلیون نفر از کاربران یاهو در بازارهای سیاه مجازی است. از همین رو محققان امنیتی خواستار بازتنظیم این داده‌ها از سوی تمامی کاربران شده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس، اطلاعات سرقت شده در بازار سیاه مجازی TheRealDeal عرضه شده‌اند که برای خرید و فروش اقلام غیرقانونی به کار می‌رود. افراد علاقمند با پرداخت سه واحد پول مجازی بیت کوین که معادل ۱۸۲۴ دلار است می‌توانند این داده‌ها را خریداری کنند.

هکر یاد شده که با شناسه کاربری peace_of_mind فعالیت می‌کند مدعی است پیش از این اطلاعات لاگین کاربران سایت‌هایی مانند لینکداین و تامبلر را هم سرقت کرده است.

وی با ارسال پیام‌کوتاهی اعلام کرده که دسترسی به پایگاه داده کاربران یاهو حاصل فعالیت یک گروه روس است که توانسته لینکداین و تامبلر را هک کند. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران آدرس‌های پست الکترونیک خود را در حساب‌های کاربری دو سایت یاد شده وارد می‌کنند هکرها از این طریق ایمیل‌های آنها را هک کرده‌اند.

یاهو روز گذشته اعلام کرد از این موضوع مطلع شده ، اما از تائید یا رد اصالت محتوای هک شده خودداری کرد. این شرکت می‌گوید گروه امنیتی آن در حال بررسی موضوع است.

در سال ۲۰۱۲ هم هکرها مدعی سرقت اطلاعات حساب‌های کاربری ۴۵۰ هزار نفر از کاربران یاهو شدند. این کار توسط یک گروه هکری به نام D33ds انجام شد. اما یاهو اعلام کرد اکثر کلمات عبور اعلام شده مربوط به حساب‌های کاربری نامعتبر است.
کد مطلب: 44585
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
مثل اینکه درست بوده چون برای من ریست پسورد آورد و پسوردم رو تغییر دادم
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است