۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶

پیشتازی اپل در بازار در حال نزول تبلت‌ها

ایتنا- بازار جهانی تبلت در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ حدود ۱۲ درصد نزول داشته و میزان عرضه این نوع محصول در بازار به ۳۸.۷ میلیون واحد کاهش یافته است.
پیشتازی اپل در بازار در حال نزول تبلت‌ها


یافته‌های موسسه تحقیقاتی آی.دی.سی نشان می‌دهد رشد این بازار که زمانی بسیار محبوب بود در حال کاهش است و شرکت‌های سازنده تبلت نیز به دنبال تغییر تمرکز خود در این بازار و عرضه محصولاتی جدیدتر و متنوع‌تر هستند.


به گزارش ایتنا از فارس، ۶۵ درصد از تبلت‌های عرضه شده در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ مجهز به سیستم‌عامل اندروید و ۲۶ درصد مجهز به سیستم‌عامل آی.او.اس اپل بوده.اند. باقی مانده این بازار هم در اختیار سیستم‌عامل نه چندان موفق ویندوز بوده است.

کارشناسان معتقدند طی ماه‌های آینده و با عرضه گسترده نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید با پشتیبانی از انجام وظایف همزمان می‌توان بهتر در مورد تداوم موفقیت اندروید یا زمین‌گیر شدن آن اظهارنظر کرد. علیرغم نزول این بازار پیش‌بینی می‌شود فروشندگان آنلاینی مانند آمازون کماکان از محل فروش این کالا سود قابل توجهی به جیب بزنند.

بر اساس برآوردهای آی.دی.سی شرکت اپل کماکان جایگاه برتر خود را در این بازار در حال نزول حفظ کرده است. پس از این شرکت سامسونگ در رتبه دوم، لنوو و هوآووی در رتبه سوم است. موفقیت لنوو مدیون استقبال از تبلت‌های ساخت آن در منطقه آسیا – اقیانوسیه، اروپا و خاورمیانه و آفریقاست.
کد مطلب: 44583
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای