۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴

انتقاد ملایم اسنودن از افشاگری‌های اخیر ویکی‌لیکس

ایتنا- اسنودن و جولیان آسانژ موسس ویکی‌لیکس تا به حال روابط دوستانه‌ای با هم داشته‌اند و آسانژ به فرار اسنودن به روسیه و کسب پناهندگی سیاسی به وی کمک کرد.
انتقاد ملایم اسنودن از افشاگری‌های اخیر ویکی‌لیکس


ادوارد اسنودن افشاگر جاسوسی‌های سایبری آژانس امنیت ملی آمریکا از نحوه انتشار برخی اطلاعات تازه توسط ویکی‌لیکس بدون گزینش مناسب انتقاد کرده است.


به گزارش ایتنا از فارس، وی در حساب توئیتر تصریح کرده که ویکی‌لیکس باید اسناد منتخب برای افشا را به دقت انتخاب می‌کرد. به گفته اسنودن آزادسازی دموکرات منشانه اطلاعات هرگز تابدین حد حیاتی نبوده و ویکی‌لیکس به این کار کمک کرده است. اما ضدیت خصمانه آنها با حتی یک گزینش ملایم خطاست.

در مقابل ویکی‌لیکس هم به اسنودن حمله کرده و نوشته فرصت‌طلبی باعث عفو تو توسط کلینتون نمی‌شود و گزینش به معنای سانسور پول‌های رد وبدل شده حزب حاکم نیست.

اسنودن و جولیان آسانژ موسس ویکی‌لیکس تا به حال روابط دوستانه‌ای با هم داشته‌اند و آسانژ به فرار اسنودن به روسیه و کسب پناهندگی سیاسی به وی کمک کرد. اما به نظر می‌رسد روابط دو طرف به علت مخالفت اسنودن با افشای انبوه ایمیل‌های کاری هیلاری کلینتون تا حدی تیره شده است.

ایمیل‌های افشا شده توسط ویکی لیکس نشان می‌دهد کمیته ملی دموکراتیک که از نهادهای مهم وابسته به حزب دموکرات آمریکاست هیلاری کلینتون را به رقیب او یعنی سناتور برنی سندرز ترجیح می‌دهد. کلینتون روز پنج شنبه هفته قبل رسما به عنوان نامزد حزب دموکرات آمریکا انتخاب شد.

برخی منابع خبری در آمریکا مدعی شده‌اند هک شدن این ایمیل‌ها توسط روس‌ها و با هدف تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا صورت گرفته است. ویکی‌لیکس تاکنون منبع هک ایمیل‌های دموکرات‌ها را اعلام نکرده است. مقامات آمریکایی هنوز رسما در این زمینه موضع‌گیری نکرده‌اند. در اسناد افشاشده توسط ویکی‌لیکس آدرس‌های ایمیل، شماره‌های تلفن و شماره‌های گذرنامه‌های مسئولان ارشد حزب دموکرات هم قابل مشاهده است.

در برخی اسناد افشاشده توسط ویکی‌لیکس که مربوط به ترکیه است فهرست کاملی از تمامی زنان بزرگسال ترکیه هم وجود دارد و به نظر می‌رسد افشای چنین اطلاعاتی به مردم عادی آسیب می‌زند. البته ویکی لیکس بعد از تشدید انتقادها لینک به این اطلاعات را غیرفعال کرد.
کد مطلب: 44538
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام