۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹

شارژ بی‌سیم گوشی با انرژی فرکانس‌های رادیویی

ایتنا- محققان می‌گویند می‌توان از انرژی موجود در فرکانس‌های رادیویی برای شارژ گوشی و تبلت و دیگر وسایل ارتباطی استفاده کرد.
شارژ بی‌سیم گوشی با انرژی فرکانس‌های رادیویی


گوشی‌های هوشمند از انرژی فرکانس‌های رادیویی برای ارسال سیگنال‌های خود به دکل‌های مخابراتی استفاده می‌کنند، اما تا ۹۰ درصد از این سیگنال‌ها هرگز به مقصد معین شده نمی‌رسند. حال اگر بتوان از این امواج رادیویی برای تامین انرژی و برق گوشی‌های هوشمند و دیگر وسایل برقی استفاده کرد، انقلابی در صنعت مخابرات حاصل شده است.


به گزارش ایتنا از مهر، شرکت Radient Micro-Tec تا به حال دو اختراع را برای استفاده از فناوری مذکور به ثبت رسانده تا از این طریق امواج فرکانس‌های رادیویی به انرژی الکتریکی تبدیل شوند. بر مبنای این ایده از سطح تلفن همراه یا دیگر وسایل برقی همراه به عنوان آنتنی برای جذب و استفاده مجدد از انرژی سابقا تلف شده استفاده می‌شود.

شرکت یاد شده مدعی است از این طریق می‌تواند عمر باتری گوشی‌ها را تا ۳۰ درصد تقویت کرد. Radient امیدوار است از این طریق بتواند خدمات شارژ بی‌سیم را به علاقمندان ارائه دهد تا افراد در هر شرایط زمانی و مکانی دیگر دغدغه خالی شدن باتری گوشی خود را نداشته باشند. البته این روش شارژ کارآیی کمتری در مقایسه با دیگر شیوه‌های متداول شارژ گوشی دارد.
کد مطلب: 44532
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام