۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶

درآمد اپل باز هم کاهش یافت

ایتنا- اپل انتظار دارد با عرضه آیفون جدید بازار را به نفع خود برگرداند.
درآمد اپل باز هم کاهش یافت


به نظر می‌رسد مصرف‌کنندگان علاقه خود را به ابزارهای اپل از دست داده‌اند یا تنها در انتظار رسیدن آیفون‌های جدید هستند.


به گزارش ایتنا ازایسنا، تمامی کسب‌وکارهای سخت‌افزاری اپل درآمد خود را در سه ماهه گذشته که به ژوئن منتهی می‌شد منفی اعلام کردند.

این دومین سه ماهه بود که این غول فناوری با فروش منفی دست‌وپنجه نرم می‌کرد. اپل درآمد این سه ماهه ۴۲.۴ میلیارد دلار اعلام کرد که در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشت.

آیفون‌های SE با صفحه چهار اینچی که اوایل سال میلادی معرفی شدند آسیب‌هایی را به درآمد و سود اپل وارد کردند، زیرا برخی از مصرف‌کنندگان این دستگاه را جایگزین مدل‌های بزرگ‌تر و گران‌تر اپل کردند.

یکی از تحلیلگران می‌گوید: اپل در حال حرکت از محوریت آیفون به محوریت آیفون و خدمات است. حدود یک سوم سود سه ماهه از خدماتی مانند اپ‌استور، اپ‌میوزیک و آی‌کلود حاصل شده است.

تعداد آیفون‌های فروخته شده در مقایسه با سه ماه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشت و درآمد ۲۳ درصد افت کرد. تعداد مک‌های فروخته شده ۱۱ درصد و تعداد آی‌پدهای فروخته شده ۹ درصد کاهش داشت و فروش ساعت اپل که جدیدترین محصول اپل بود در مقایسه با سال گذشته ۵۵ درصد کاهش داشت.

درآمد خالص اپل ۷.۸ میلیارد دلار یا ۱.۴۲ دلار به ازای هر سهم بود که ۲۷ درصد کاهش داشت. نتایج ضعیف اپل ناشی از نتایج موقعیت شرکت در پایان چرخه محصولات‌اش می‌شود که انتظار می‌رود در ماه سپتامبر مدل‌های پیشرفته‌تری از سخت‌افزار و نرم‌افزار یا آیفون را که هر دو سال یک‌بار منتشر می‌کند، ارائه دهد.

بسیاری از مصرف‌کنندگان چند ماه پیش از انتشار، از خرید گوشی جدید منصرف شده‌اند تا مدل جدیدتر آیفون را بگیرند. اپل پیش‌بینی کرده که سه‌ ماهه بعدی نیز سه ماهه بعدی خواهد بود، اما پس از آن زمانی که گوشی‌های جدید در بازار عرضه شود انتظار بازگشت رشد وجود دارد.
کد مطلب: 44498
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام